Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı’nın pazar günü açıklanacağını belirtti.

AK Parti Genel Merkezi’ne geçerken basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Erdoğan, “AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayını pazar günü İstanbul’da duyacak mıyız?” sorusunu “Duyacaksınız” diye şeklinde yanıtladı.

A’DAN Z’YE SÜRPRİZ

“Sürpriz bir isim mi olacak?” sorusu üzerine Erdoğan, “Bizim yapacağımız açıklamalarda A’dan Z’ye hepsi hem sürprizdir hem de inşallah hepsi partimizin yerel yönetim seçimlerindeki kazanma azminin ifadesi olacak” dedi. Erdoğan, “Ankara adayınızı Ankara’da mı açıklayacaksınız?” sorusunu “Onu da Ankara’ya bırakıyoruz, Ankara’da açıklayacağız” diye cevapladı.

YARIYA YAKINI AÇIKLANIR

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu Şanlıurfa'da Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu Şanlıurfa'da

“Seçim beyannamesinde bizi neler bekliyor?” sorusu üzerine Erdoğan, “Seçim beyannamesini burada (yeni konferans salonunda) açıklayacağız 15 Ocak’ta. Bu güzel salonumuzu göreceksiniz. Sizlere bu strateji belgemizi açıklayacağız” dedi. “Pazar günü kaç aday açıklanır?” sorusuna Erdoğan, “Hemen hemen yarıya yakınını açıklarız” cevabını verdi. Gazetecilerin “Keyfinizi yerinde gördük” demesi üzerine Erdoğan, “Her zamanki gibi” karşılığını verdi. Erdoğan, konuşmasının ardından yerel seçim çalışmaları için AK Parti Genel Merkezi’ne geçti.

30 şehre yeni anket

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler için siyasi partiler seçim çalışmalarını hızlandırdı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan da yaklaşık 3 haftadır Genel Merkez’de aday listeleri üzerinde çalışıyor. Erdoğan dün de Genel Merkez’de üst kurul ile toplantılarına devam etti.

CUMARTESİYE KADAR TAMAMLANACAK

7 ve 15 Ocak’ta adaylarını açıklayacak olan AK Parti’de isimler üzerindeki çalışmalar da devam ediyor. İki isim arasında kalınan aralarında büyükşehirlerin de olduğu 30 ilde yeniden anket çalışması yapılacak. Büyükşehirlerden İzmir, Antalya ve Gaziantep, illerde ise Gümüşhane, Ağrı, Hakkari’de yeniden anket yapılacak. Anket sonuçları cumartesi gününe kadar tamamlanacak. Hafta başı ise söz konusu illerin adayı netleşecek.

40 İL BELLİ OLUYOR

AK Parti 7 Ocak’ta İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde yapacağı toplantıyla adaylarının bir kısmını tanıtacak. İstanbul adayının da açıklanacağı toplantıda 14’ü büyükşehir olmak üzere 40 ilin belediye başkan adayının açıklanması öngörülüyor.

Editör: Urfadasin Haber