Türkiye seçim havasına yavaş yavaş girerken AK Parti’nin seçim öncesi 27 İlin Teşkilatını Yenilemeye hazırlandığı öğrenildi

Yaşanan ekonomik kriz ve halkla bağları giderek kopan AK Parti’nin oy oranı her geçen gün düşerken seçim sathında teşkilatlarında kan değişimine gideceği iddia edildi.

Türkiye genelinde 27 ilin Teşkilatını değiştirmeye hazırlanan AK Parti’nin, halkın gönlünü almaya çalışacak. Teşkilatlarda değişim yapılacak iller arasında Şanlıurfa’nın da olup olmadığı merak konusu oldu. 

Bugün güne Şanlıurfa’da başlayan MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı ve ARGEDER Strateji Enstitü Başkanı Mehmet Ali Kulat’ın iddiasına göre 27 il Teşkilatı yenileniyor. 

Mehmet Ali Kulat, yenilenmenin analizini ise “Tamam da sorun illerde mi? O illeri görevden alanlarda mı? İller değişince bir yeni heyecan gelse de aslolan zihniyet ve o zihniyetin sahiplerini yani üst yönetimi değiştirmek önemli...Balık baştan mı kokar kuyruktan mı?” şeklinde yorumladı.

Urfalı Nahya'dan Melih Gökçek'i Kızdıracak Video Urfalı Nahya'dan Melih Gökçek'i Kızdıracak Video

Mehmet Ali Kulat, kendisine yöneltilen "Hangi iller görevden alınacak?" sorusuna ise "Görevden alıncak illerin hangileri olacağını sorup durmayın. 
Gerçekten ilgim ve bilgim yok. Ama bu aralar dolaştığım, dolaşacağım illerin il yönetimlerinin istifalarının alınarak yeni atamalar yapılacağı iddiası muhtemelen doğru olabilir."ifadelerini kullandı.