Şanlıurfa Bozova'ya bağlı Kesmetaş Köyü merasına kurulması planlanan taş ocağı için AK Parti Bozova İlçe Başkanı, Vali Abdullah Erin’e seslendi.

Vatandaşlar yapılacak olan ocak etrafında 20 ila 50 yaş arasında fıstık ve zeytinlerinin olduğunu, ocağın kurulması durumunda tarım arazilerinin olumsuz etkileneceğinden dolayı tepki gösterdiği konuya AK Parti Bozova İlçe Başkanı Süleyman Deveci duyarsız kalmadı.

AK Parti Bozova İlçe Başkanı Süleyman Deveci Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’e sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla seslenerek “Fıstık ve Zeytin Bahçelerinin ortasında; köyün merasında, yerleşim alanına 200 m mesafede taş ocağı, kabul edilir bir durum değil.

Taş ocaklarının Urfa fıstığının döllenmesine çok önemli zarar verdiği bilim insanları tarafından yıllardır söylenmekte. Tarım ve özellikle hayvancılığın da yapılabileceği alanlar bırakmak lazım.

Gözden kaçırmayın

19 Mayıs Harran'da Coşkuyla Kutlandı 19 Mayıs Harran'da Coşkuyla Kutlandı

Sayın Valimiz Abdullah Erin beyin sağduyusunu hep güvendik, güveniyoruz. Tüm çevre köy muhtarları ve vatandaşın karşı çıktığı bu taş ocağından vazgeçilmesi gerektiğini bilen bir kardeşiniz olarak bu işlemin durdurulması gerektiğini ifade etmek isterim.

Köye 200 m mesafede dinamitlerin patlaması can güvenliğine büyük bir tahdit olmasının yanında gürültü kirliliğine de sebep olacağı, Hayvancılığın çok önem kazandığı bu küresel Gıda Krizi döneminde bahsi edilen alana sıfır mesafede Hayvan Çiftliğinin olduğu herkesçe bilinmektedir.” ifadelerini kullandı.