Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Şanlıurfa’ya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Belgin Uygur Nevali Otel’de düzenlediği STK Buluşmaları toplantısında yaptığı konuşmada şunları söyledi; 
’’ Bugün Şanlıurfa peygamberler şehrinde olmak bizi çok mutlu etti. Sabahtan beri bir dizi programımızı gerçekleştirdik. Belediye ve il başkanlığımızı ziyaret ettik. Şehir ve gazi ailelerimiz ile bir araya geldik. İnşallah burada sizlerle de geniş bir istişare toplantısı gerçekleştirip akabinde esnaf ile ziyaretlerimiz olacak. 


‘’TÜRKİYE’DE HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK’’
Bugün Şanlıurfa’da programımızı dolu dolu geçirmeyi temenni ediyoruz. AK Parti ilk kurulduğu günden bu yana Sayın Cumhurbaşkanlığımız liderliğinde 2001 yılında ilk kuruluş mutluluğunu hepimiz hatırlıyoruz. Artık Türkiye’de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Yeter söz ’de Karar’da milletindir dedik. 28 Şubat döneminin o hak ve özgürlükler adına buhranlı sürecinden ekonomik anlamda da Türkiye’nin büyük yoksulluklar ve sıkıntılar içinde yaşadığı bir dönemdi. Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde milletimizin içinden doğan bir dava hareketidir AK Parti. Biz 20 yıl içerisinde milletimizden aldığımız ilham ile milletimizin talep ve beklentileri doğrultusunda politikalarımızı oluşturduk ve hayata geçirdik. 


‘’BİZ İSTİŞARE KÜLTÜRÜNE ÖNEM VEREN SİYASİ HAREKETİZ’’
Bizler milletimizin desteğiyle siz sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle emin adımlarla yolumuza devam ediyoruz. Biz istişare kültürüne önem veren siyasi hareketiz. Bu manada siz sivil toplum kuruluşlarını karar alma mekanizmalarına dahil ederek, politika ve hizmetlerin oluşturulmasında sizlerin görüş ve önerileri bizim için çok önemli Anayasa değişikliği ve emeklilikte yaşa takılanlara (EYT) ilişkin düzenlemelerin gelecek hafta TBMM Genel Kurulunda görüşülerek, bütün imkanlar kullanarak milletin talep ve beklentileri doğrultusunda yürümeye devam edeceğiz. 


‘’CUMHURBAŞKANI'MIZIN LİDERLİĞİNDE MİLLETİMİZİN DESTEĞİ VE FERASETİYLE YOL YÜRÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ’’
Bütün engellemelere rağmen, son dönemde altılı masadan artık ümidi kalmayan birtakım yurt dışı mihraklar, yine çeşitli senaryoları devreye soktu. İsveç'te yaşanan olaylara hepimiz şahit olduk. Sayın Cumhurbaşkanı'mız nezdinde Türkiye Cumhuriyeti'ne yönelik provokatif eylemler. Onun dışında bizim milli ve manevi değerlerimize, kutsalımıza ve dinimize yapılan saldırılar, bunların hepsinin bir plan dairesinde olduğuna bütün milletimiz o ferasetiyle hakim. Biz bunu biliyoruz ve anlıyoruz, milletimiz de bu noktada feraset sahibi. Biz gerçekten bütün engellemelere rağmen, bütün kurulan oyunlara ve tuzaklara rağmen, Sayın Cumhurbaşkanı'mızın liderliğinde milletimizin desteği ve ferasetiyle yol yürümeye devam edeceğiz. Türkiye'nin ümidi biziz, Allah'ın izniyle bundan sonraki süreçte de milletimize ümit olmaya, hizmet etmeye devam edeceğiz.’’