Bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan Hızlı Tren Şanlıurfa'ya gelmeyecek iddialarına Başkan Kırıkçı'dan yalanlama,

ŞANLIURFA-GAZİANTEP HIZLI TREN PROJESİNİN ASKIYA ALINMASI SÖZ KONUSU DEĞİLDİR”

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan, “Hızlı Tren Şanlıurfa'ya gelmeyecek” iddialarını yalanladı. İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, Bakan Karaismaioğlu ile yaptığı görüşmeyi ve gündemdeki diğer konular hakkında açıklamalarda bulunarak, Şanlıurfa-Gaziantep Hızlı Tren Projesinin askıya alınmasının söz konusu olmadığını söyledi. AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile yaptığı görüşmeyi, Hızlı Tren konusunu ve Şanlıurfa-Suruç devlet yolu ile alakalı açıklamalarda bulundu.

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Kırıkçı, “Son günlerde sosyal medya mecralarında Şanlıurfa-Gaziantep arası Hızlı Tren hattı projesinin askıya alındığına dair paylaşımlara şahit oluyorum. Şanlıurfa-Gaziantep Hızlı Tren Projesinin askıya alınması söz konusu değildir. Bu konuda gerçeği yansıtmayan paylaşımlarla algı oluşturulmaya çalışılıyor. Bu algıların asıl amacı ise partimizi yıpratmaya yöneliktir. Ancak milletin hizmet partisi olan AK Parti bu tür basit algılarla yıpratılamayacak kadar büyük bir partidir” dedi.

GAZİANTEP-ŞANLIURFA ETABININ PROJESİ, EYLÜL AYINDA TAMAMLANMIŞ OLACAK

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu ile görüşmesi konusunda şu açıklamalarda bulundu;“AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı olarak Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu ile Şanlıurfa’mızın ulaşım konularında görüşme gerçekleştirdik. Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu, Şanlıurfa’daki yatırımların önemli olduğunu ve Şanlıurfa’ya yatırımların devam edeceğini söyledi. Gaziantep-Şanlıurfa Hızlı Tren konusuna gelince, Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ülkemizi hızlı tren ağıyla donatma gibi bir hedefinin olduğunu hepimiz biliyoruz. Böyle bir ağ oluşumunun başlangıç güzergahı Ankara-İstanbul hızlı tren hattıdır. Ardından Ankara-Konya, Konya-Karaman hattı devreye alındı. Karaman-Mersin hattı ve Mersin-Adana-Gaziantep hatlarının ihaleleri yapıldı ve inşaatları devam ediyor. Bu hatların devreye alınma tarihi ise 2025 yılı sonu olarak planlanmıştır. Tabi bu ağlar birbirine etap etap eklenerek genişlemektedir. Mersin-Adana-Gaziantep etabından sonraki etaplar ise; Gaziantep-Şanlıurfa, Şanlıurfa-Mardin ve Mardin-Habur etaplarıdır. Gaziantep-Şanlıurfa etabının projesi ise, Eylül ayında tamamlanmış olacak. Proje uzunluğu 120 Km ve Proje hızı 200 Km/H’tir. İhale tarihi 2023 olarak planlanmaktadır. Konu AK Parti İl Başkanlığımızın ve Milletvekillerimizin yakın takibindedir.”

HIZLI TREN ŞANLIURFA’YA GELECEK

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, açıklamasına şöyle devam etti;“Son günlerde bazı sosyal medya hesaplarınca paylaşılan, ilimizin hızlı tren projesinden çıkarıldığı iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır. Tabii olarak önceki etaplar tamamlanıp, Şanlıurfa-Antep hattı da yapılacaktır. Mersin-Gaziantep etabı daha tamamlanmadan Hızlı Treni Gaziantep-Şanlıurfa hattı nasıl yapılacak? Bu işler sadece kuru bir muhalefet yaklaşımıyla değerlendirilmemelidir.”

Kirişçi: Türkiye'nin Geldiği Noktayı Hazmedemeyen Muhalefet Var Kirişçi: Türkiye'nin Geldiği Noktayı Hazmedemeyen Muhalefet Var

ŞANLIURFA-SURUÇ DEVLET YOLU İHALESİ 8 AĞUSTOS’TA YAPILDI

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, ölüm yolu olarak adlandırılan Şanlıurfa-Suruç Devlet Yolu hakkında da bilgiler verdi.AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, “Uzun zamandır bizlerin ve MKYK Üyemiz ve Milletvekilimiz İbrahim Halil Yıldız’ın ısrarlı takipleri sonucu, ölüm yolu olarak adlandırılan Şanlıurfa- Suruç Devlet yolunun ihalesi 8 Ağustos’ta yapıldı. Teklifler değerlendirme aşamasında. En kısa sürede ihale teklif değerlendirmeleri sonuçlanacaktır. Akabinde, kanayan yara haline gelen Duble yol inşaatına başlanacaktır” dedi.