Kendisinin il başkanlığına getirildiğinde AK Parti üyelik çalışmasında Şanlıurfa’nın 27. sırada olduğunu hatırlatan Kırıkçı, yürüttükleri çalışmayla şuan Şanlıurfa’nın 7. Sırada olduğunu anlattı.  AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, AK Parti’ye üyelik çalışmasında Şanlıurfa’yı 7’nci sıraya çıkaran teşkilatını tebrik etti.

2023 Genel Seçimleri süreci içerisinde mahalle başkanlarıyla yoğun bir çalışma yaptıklarını söyleyen Kırıkçı, sandık başkanları ile de hazırlıkları tamamlama aşamasına geldiklerini aktardı. 

Bu süre içerisinde Seçim Koordinasyon Başkanı olarak Faruk Baydilli’yi görevlendirdiklerini ifade eden AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı,  Seçim koordinasyon başkan yardımcılığına da  Süleyman Elgün’ü atadıklarını hatırlattı.

“Kesinlikle ve kesinlikle omuzlarınız düşmesin. Böyle bir lidere olan bu muhabbeti bu güveni bizlerde yerel, siyasi dinamikler olarak boşa düşürmemiz lazım.” diyen AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı,  hükümetin müjdelerini anlattığı açıklamalarını ise şöyle sürdürdü;

Dün yine bir müjde vardı. Sanayide doğalgazda yüzde14-17 arasında indirim, enerji üretimiz doğalgazda yine yüzde 16 indirim ve yine büyük sanayilerde 2022 eğitim alanına göre mukayese ile yüzde 36’ya varan doğalgaz indirimi. 

Bu ne demek Avrupa’nın en düşük en ucuz doğalgazını kullanan, kullandıran bir ülke demek. Bu süreçte kamuoyunun çokça beklediği EYT var. EYT düzenlemesiyle erken emeklilik konusu çözülmüş oldu. Memur maaşlarında emekli maaşlarıyla ilgili düzenlemede cumhurbaşkanımız yüzde 25’ten sonra artı yüzde 5 puan ile emekli maaşlarına zam yaparak emekliyi sevindirdi. 

Asgari ücrette yapılan zamma hepimiz şahit olduk. AK parti yirmi yıllık sürecin alım gücü en yüksek, dövize karşıda en yüksek asgari ücreti cumhurbaşkanımız belirledi. Memurlara yönelik 3600 ek gösterge düzenlemesi yapıldı. Mazot ve gübre desteği verildi. 

Pandemi sürecinde yeni bir müjde daha verildi. Dara, sıkıntıya düşmüş tacirlerimiz, esnaflarımız için kredisi sıkıntıya girmiş memurlarımız için faizlerin silineceği yeni bir yapılanma geliyor. Pandeminin yaralarını sarma adına yeni bir yapılanmanın müjdesini cumhurbaşkanımız verdi. Öğrenci bursları kamuoyunda çokça ihtiyaç duyulan Türkiye cumhuriyetinin en büyük yüzyıl komut hamlesindendir. 

Orta sınıf, gelirli vatandaşın konut ihtiyacını karşılamak için TOKİ kapsamında düzenlenen 250 bin konut kampanyasına 250 bin konut daha eklenecek. Bununla beraber kamu bankalarının çok düşük kredi farkıyla vatandaşın konut sahibi olmasını vatandaşa verdi.

Tarımsal desteklemede yüzde 35 devam etti. Ödeme noktasında ödeme tarihlerinde ürün bazlı yeni bir formül geliştirildi. Çiftçimizi zora sokan aylık ödeme artık tarihe karışmış oldu.”

İYİ Parti Şanlıurfa Aday Adayı Ahmet Ersin Bucaktan Ramazan ayı Mesajı İYİ Parti Şanlıurfa Aday Adayı Ahmet Ersin Bucaktan Ramazan ayı Mesajı