Olay Haliliye İlçesi Bahçelievler Bölgesi  şelli Parkı yakınlarındaki bir cafede çıkarken yaşandı. Sialhlı saldırıda aynı zamanda Judo Federasyonu Teknik Kurul Üyesi ve Judo Şanlıurfa Temsilcisi olan Mücahid Delioğlu iki ayağından yaralandı. 

Olay yerine sağlık ekipleri ve çok sayıda polis ekibi sevk edildi. İki ayağından yaralanan Mücahid Delioğlu, ambulansla önce Balıklıgöl Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada yapılan ilk tedavisnin ardından Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilen Mücahid Delioğlu'nun tedavisi Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde devam ediliyor. Mücahid Delioğlu'nun hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Olayı duyan yakınları ve AK Partili siyasetçiler, milletvekilleri önce Balıklıgöl Devlet Hastanesine Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesine akın etti.

Polis silahlı saldırı gerçekleştiren kimliği belirsiz kişi yada kişileri araştırıyor.

İLK AÇIKLAMA CEVAHİR ASUMAN YAZMACIDAN GELDİ; SAĞLIK DURUMUNUN İYİ OLMASI SEVİNDİRDİ

Silahlı saldırı olayı ile ilgili ilk açıklama AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Cevahir Asuman Yazmacı'dan geldi.Cevahir Asuman Yazmacı yaptığı açıklamada "Uğradığı saldırı sonucu yaralanan AK Parti Şanlıurfa İl Başkanımız Sayın Ali İhsan Delioğlu’nun oğlu Mücahit Delioğlu kardeşimize acil şifalar diliyorum. Sağlık durumunun iyi olması sevindirdi."ifadelerini kullandı.

Balıkayağı Köprülü Kavşak Çalışması Nedeniyle İşte Trafikte Alternatif Güzergahlar Balıkayağı Köprülü Kavşak Çalışması Nedeniyle İşte Trafikte Alternatif Güzergahlar

BAŞKAN BEYAZGÜL : SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUM

Cevahir Asuman Yazmacının ardından ikinci açıklama Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel abidin Beyazgül'den geldi.  Başkan Beyazgül "AK Parti Şanlıurfa İl Başkanımız @adelioglu63'nun, silahlı saldırıya uğrayan oğlu Mücahid Delioğlu'na ve İl Başkanımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor; yaşanan bu saldırıyı şiddetle kınıyorum." dedi.

FARUK PINARBAŞI: ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM GEÇMİŞ OLSUN

AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri içerisinde ikinci açıklama Faruk Pınarbaşı'ndan geldi. Faruk Pınarbaşı "AK Parti Şanlıurfa İl Başkanımız Sn. Ali İhsan Delioğlu’nun, uğradığı saldırı sonucu ayağından yaralanan oğlu Mücahit Delioğlu’na acil şifalar diliyorum. Geçmiş olsun."ifadelerini kullandı.

MUSTAFA BAĞMANCI: MÜCAHİD DELİOĞLU'NA AÇİL ŞİFALAR BAŞKANIMIZ VE DEĞERLİ AİLSEİNE GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİMİ İLETİYORUM

Mücahid Delioğlu'na bir geçmiş olsun dileği de gecenin ilerleyen saatlerinde AK Parti Haliliye İlçe Başkanı Mustafa Bağmancıdan geldi. Mustafa Bağmancı şu açıklamayı yaptı;  "Uğradığı saldırı sonrası yaralanan İl Başkanımız Ali İhsan Delioğlu’nun oğlu Mücahit Delioğlu’na acil şifalar diliyorum.  Sayın Başkanımıza ve değerli ailesine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum."

METİN BAYDİLLİ SALDIRIYI KINADI

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli de "AK Parti İl Başkanımız Sn. @adelioglu63' nun oğlu Mücahid Delioğlu’na yönelik gerçekleştirilen silahlı saldırıyı kınıyorum. Delioğlu ailesine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum."dedi.