AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı, İl İnsan Hakları Başkanı Gürkan Ayaydın,  Kadın Kolları Birim Başkanı Av.Banu Rastgeldi Rızvanoğlu, Gençlik Kolları Birim Başkan Yardımcısı Uğur Etik, demokrasi tarihine kara bir leke olan 27 Mayıs Darbesi’nin vicdanlarda açtığı yaraların unutulmaması amacıyla basın açıklamasını birlikte yaptı.

AK Parti Şanlıurfa İl Başkan Yardımcısı Gürkan Ayaydın, parti binasında yaptığı açıklamada, 27 Mayıs'ta cuntacı zihniyetin demokratik yönetime anti demokratik yöntemlerle el koyarak seçilmiş yöneticileri tutukladığını ifade etti.

Demokrasi ve özgürlüklerin daim olması için canlarını feda eden tüm demokrasi şehitlerini rahmetle andıklarını dile getiren Ayaydın, Türkiye'de darbe dönemlerinin kapandığını ve darbelere karşı mücadelelerini sürdüreceklerini kaydetti.

AK Parti,Urfa'daki Elektrik Kesintisi Sorununu Çözmek İçin Harekete Geçti AK Parti,Urfa'daki Elektrik Kesintisi Sorununu Çözmek İçin Harekete Geçti

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Ali İhsan delioğlu da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Demokrasi tarihimizin kare lekesi, millî iradeye vurulan 27 Mayıs darbesinin 64. yılında merhum Başbakanımız Adnan Menderes’i, Bakanlarımız Hasan Polatkan’ı, Fatin Rüştü Zorlu’yu ve tüm demokrasi şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum.  Aziz milletimizin iradesini hiçe sayan her türlü vesayete karşı demokrasi mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz." ifadelerini kullandı.

Editör: Urfadasin Haber