Basın toplantısına AK Parti İl SKM Başkanı Faruk Badıllı, İl Tanıtım ve Medya Başkanı İbrahim Halil Eşiyok, Aday Adayları Müracaat Komisyonu Başkanı Serkan Arıcı katıldı.
AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi;
’’ 14 Mayıs 2023 seçim startını Sayın Cumhurbaşkanımız açıkladı. Ülkemize milletimize Şanlıurfa’ya hayırlı uğurlu olsun.
Cumhurbaşkanımız seçim kararını alırken özellikle deprem bölgesinde yaşanan büyük felaketten dolayı daha sade ve daha mütevazı seçim kampanyasını yürüteceğini duyurmuştu.  
Bizlerde afetzede olan 11 ilden biri olan Şanlıurfa için aynı yaklaşımı olan seçim kampanyasını Milletvekili arkadaşlarımızla, teşkilat mensubu arkadaşlarımızla, genel yönetimi arkadaşlarımızla ve atadığımız SKM yönetimi başkanımızla inşallah Şanlıurfa seçim kampanya sürecini hep beraber yürüteceğiz. 
Afetten dolayı seçim kampanyasını sadeleştireceğiz, eğlence görüntüsü veren her etkinlikten uzak durarak buradaki hassasiyeti gözeterek, büyük acımızı gözeterek seçim kampanyasını yürüteceğiz. 
Bugünden itibaren tüm müracaatları alacağız müracaatlar 16 Mart Perşembe gününe kadar devam edecek. Resim seçim takviminde ise üzerimize düşen her şeyi yapacağız.’’ Tüm hemşerilerimi şehrin menfaatlerini gözeten bir yaklaşım siyaset anlayışı ile hep beraber yürüteceğimize inanıyorum.’’

Seçmen Listeleri Yarın Askıdan İnecek Seçmen Listeleri Yarın Askıdan İnecek