AK Parti’de, yerel seçimlere yönelik aday tespit çalışmaları hızlandı. Şanlıurfa için yapılan hazırlıklar kapsamında da AK Parti her ilçe belediye başkanının performansını ölçmeye başladı. 26 Kasım’da yapılacak temayül yoklamasında ise Şanlıurfa teşkilatına, mevcut belediye başkanları ile yola devam edilip edilmeyeceği sorulacak.

Bu kapsamda Şanlıurfa'da teşkilat üyesi ile temayül yapılacak. Temayülde mevcut başkanının yaptığı hizmetlerden memnuniyet, teşkilatla ilişkileri, partinin ilke ve değerlerine uyumu, halka ilişkilerine yönelik teşkilatın nabzı tutulacak. Temayül sırasında teşkilattan ayrıca üç aday ismi de istenecek. Temayül ve AK Parti’nin yaptırdığı kamuoyu yoklamalarının sonuçları belediye başkan adaylarının belirlenmesinde etkili olacak.

3 DÖNEM KURALI...
Kulislerde, Şanlıurfa'da AK Parti’nin yönettiği ilçe belediye başkanlarından bir çoğunun değişebileceği belirtiliyor. Özellikle 3 dönemini tamamlayan başkanların değişmesine kesin gözüyle bakılıyor. Ancak Şanlıurfa'da 3 dönem başkanlık yapan Hilvan Belediyes'nin haricinde başka isim bulunmuyor.

Bu arada Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığına AK Parti'den resmi aday adaylık müracaatı yapan bir tek Prof.Dr. Abdulkerim Gök bulunurken , Şanlıurfa ilçelerinden resmi olarak başvuru yapan aday adayları ise şöyle;

EYYÜBİYE
1- Mustafa Ağaç 
2- Abdulkerim Dörtkardeş
3- Mustafa Tepe

HALİLİYE 

CHP’li Tanal'dan 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı CHP’li Tanal'dan 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı

1- Murat Karaçizmeli
2- Ergün Eren
3- Mehmet Çayan
4-Av. Abdurrahim Demiryeri

KARAKÖPRÜ 
1- Ahmet Süzen

CEYLANPINAR
1- Veysi Aba
2- Eyyüp Şengül
3- Seyithan Atilla
4- Mehmet Kahraman
5- Mustafa Altuntaş
6- M. Salih Güntekin
7- Fatih Özbek
8- Vedat Akagündüz
9- Mustafa Kesmez

HİLVAN
1- Hanif Düzme

VİRANŞEHİR 
1- İdris Şıhanlıoğlu
2- Lokman Beyaz
3- Osman Kaya
4- Mehmet Yıldırım

SİVEREK

1- Celal Kaya

BOZOVA 
1- Basri Yıldırım
2- İbrahim Halil Akcan