İYİ Parti’den AK Partiye Katılım İddiaları Asparagas Çıktı İYİ Parti’den AK Partiye Katılım İddiaları Asparagas Çıktı

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı’nın il başkanı olduktan sonra 4 kardeşinin önemli görevlere getirildiğini iddia eden CHP Ankara Milletvekili Murat Emir’e,  Abdurrahman Kırıkçı’ı sosyal medya hesabından cevap verdi.

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir’in her iddiasını belgelerle çürüten AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, “Yine yanlış bilgi almışsınız. Ben 2019 da değil, 17/02/2021 de İl Başkanı oldum. Sizi yalan yanlış bilgilerle üstümüze salanlara malzeme olmuşsunuz. Gerçi sizin siyaset tarzınız böyle. En büyük icraatınız iftira atmak. Sizi ikinci defa utanmaya davet ediyorum” dedi.

Kırıkçı, sosyal medya hesabında “"İFTİRA/YALANA CEVAP” başlığı altında yaptığı paylaşımında CHP Ankara Milletvekili Murat Emir’i etiketleyerek şu ifadeleri kullandı:

“Sn. @muratemirchp bu iftirayı bilerek attıysanız etikten uzak siyaset anlayışınızı kınıyorum. Sizi biri kullandıysa o zaman kendinizi kınayın. Kongre tarihim 17.02.2021 aşağıdaki linkte, bahsettiğiniz atama tarihleri ise belgelerde var."

KIRIKÇI'NIN PAYLAŞTIĞI BELGELERDE NELER VAR?

Kırıkçı’nın paylaştığı belgelerde; Mehmet Arif Kırıkçı’nın İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı görevine 22 Temmuz 2015’te atandığı görülüyor.

Abdullah Cevdet Kırıkçı’nın Harran Üniversitesinde Sosyal Bilgiler Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı olarak atanmasının 9 Haziran 2019’da gerçekleştiği görülüyor.

Mustafa Kırıkçı’nın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne Gençlik Merkezleri Koordinatör Müdürü olarak 13 Kasım 2019’da görevlendirildiği görülüyor.

Mahmut Kırıkçı’nın Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri görevinden ise Şubat 2021’de ayrıldığı belirtiliyor.

Abdurrahman Kırıkçı, AK Parti İl Başkanı olarak seçildiği kongre tarihinin ise 17 Şubat 2021 olduğunu kaydetti.