Türkiye, 6 Şubat sabahı saat 04.17’yi gösterdiğinde Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7.7 büyüklüğünde bir depremle sarsıldı.

Sadece 9 saat geçmişti ki; bu kez Elbistan merkezli 7.6 şiddetinde bir deprem oldu. Binlerce bina yıkıldı, binlerce insan can verdi. Günlerce enkaz altında arama kurtarma çalışması yapıldı. Mucize kurtuluşlara tanıklık edilirken 18 gün boyunca yapılan yardımlarla acılar bir nebze olsun hafifletilmeye çalışıldı.

Deprem sonrası Türkiye geneli yardım çalışmalarının koordinesini sağlayan Ak Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Ayşe Sula Köseoğlu saha kontrolleri için Şanlıurfa'ya geldi. 

Ayşe Sula Köseoğlu, Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak ile  depremzedeleri ziyaret etti. Daha sonra AK Partili belediye başkanları ve parti yöneticileriyle bir araya gelen Ak Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Ayşe Sula Köseoğlu, belediye başkanlarından yaptıkları çalışmalar ve yardımlarla ilgili bilgi aldı.

Fpmu7D2WIAAkZ0F

Ayşe Sula Köseoğlu yaptığı açıklamada "Kendi yaralarını sarken bir yandan da Adıyaman’a yardıma koşan, diğer yandan deprem illerinden gelen depremzedelere ev sahipliği yapan kadîm şehir Şanlıurfa’da, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn @zabeyazgul  ile hobi bahçelerinde kalan depremzedeleri ziyaret ettik."dedi.

Fpmu7D4XwAIGi6-

Editör: Urfadasin Haber