Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı doğrultusunda AK Parti’nin 2023 seçimlerinde milletvekili adayı gösterilecek isimlerle ilgili çalışma başlatıldı.

Erdoğan, eylül ayı başında yapılan AK Parti MYK toplantısında, 2023 seçimlerine giderken hazırlanacak milletvekili listelerinin önemine işaret ederek, “Listeler için önümüzde altı ay var. İsimler üzerinde çok iyi çalışmamız lazım... İsimleri belirlerken ince eleyip sık dokumamız gerekiyor” ifadelerini kullanmış ve yeni listelerde “yıpranmış” isimlere kesinlikle yer verilmeyeceği mesajını vermişti.

2023’E DOĞRU ŞEHİR BULUŞMALARI

Erdoğan’ın talimatı doğrultusunda “2023’e doğru Şehir Buluşmaları” adıyla yapılan çalışmaya göre, seçimlere kadar her hafta bir AK Parti MYK Üyesi ile bir bakan, belirlenen illeri ziyaret edecek; seçilen ilin ilçelerine ise çevre illerin milletvekilleri gönderilecek. İl buluşmalarında ayrıca belirlenen MKYK üyeleri, il başkanı ve il koordinatörü de hazır bulunacak.  

GENEL MERKEZE RAPOR

Akçakale CHP İlçe Teşkilatından Salıcı’ya Protesto Şoku Akçakale CHP İlçe Teşkilatından Salıcı’ya Protesto Şoku

Her il için çalışan ekipler, hem o ildeki mevcut sıkıntı ve talepleri toplayacak; hem de o ilin milletvekillerinin çalışma performansını Genel Merkez’e raporlayacak. Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’a iletilecek raporlar ışığında AK Parti, 2023 seçimleri öncesi “en kritik başlıklardan biri” olarak nitelendirilen milletvekili listelerini şekillendirecek.