AK Parti, yerel seçimler için çalışmalarına hız verdi. Parti, her seçimde olduğu gibi “Bize hizmet edecek aday lazım” şiarıyla hareket edecek. Belediye başkanlığına aday olacak isimler için ‘anket, temayül, mülakat, alt-üst kurul, Cumhurbaşkanı onayı’ olmak üzere 5 kıstas ön planda tutulacak.

Bu kapsamda partinin seçmen araştırma ekibi, sokak sokak dolaşıp halkın nabzını tutacak. Vatandaşa il ve ilçelerde hangi belediye başkanını görevde görmek istedikleri sorulacak. Aday olmak isteyen kişiler üzerinde detaylı bir anket çalışması yapılacak.

Öne çıkanlar bölge teşkilatları tarafından temayüle tabi tutulacak. Daha sonra bölge teşkilatlarınca mülakata alınacak. Burayı geçenler genel merkezde oluşturulacak olan alt ve üst kurulda bir dizi sınava girecek. Kurulun onayının ardından isimler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulacak. Son kararı Erdoğan verecek.

AK Parti temayül yoklamasında aday adaylarına bakın ne sordu AK Parti temayül yoklamasında aday adaylarına bakın ne sordu

YEREL SEÇİM TRAFİĞİ HIZLANDI
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhur İttifakı liderleri ile görüşmelerini sürdürüyor. Önceki gün Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan’ı kabul eden Erdoğan, dün de BBP lideri Mustafa Destici ile görüştü.