Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimlerin yenilenmesi kararını alması ve YSK’nın seçimlerin 14 Mayıs’ta yapılacağını açıklamasının ardından siyasi partiler, seçim beyannamelerinden miting programlarına, ittifak protokollerinden milletvekili aday listelerine kadar pek çok başlıkta çalışmalarını hızlandırdı.

Ak Parti Bozova İlçe Başkanlığına Atanan İsim Belli Oldu Ak Parti Bozova İlçe Başkanlığına Atanan İsim Belli Oldu

Milliyet Gazetesi'nden Ayşegül Kahvecioğlu'nun edindiği bilgiye göre  AK Parti’de seçim beyannamesi ve aday tanıtımı toplantısının birlikte nisan ayı sonunda yapılması bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP lideri Devlet Bahçeli’nin 14 Mayıs seçimleri için İstanbul’da bir ortak miting yapabileceği de belirtiliyor.

‘İSİMLERİN YARISI DEĞİŞİR’

AK Parti’de oluşturulan seçim çalışma grubu, milletvekili listelerine yönelik hazırlıklarını sürdürüyor. Seçmenin listelerde “değişim beklediğini” belirten AK Parti kurmayları, yeni listelerde mevcut isimlerin en az yüzde 50’sinin değişebileceğine işaret ediyor. MHP ile ortak liste konusunda henüz son noktanın konulmadığını ifade eden kurmaylar, “Karar verdiğimizde MHP ile anlaşmamız 3 dakika sürer” değerlendirmesini yapıyor.