Bunlardan biri 31 Mart yerel seçimlerinde Ak Parti Meclis Üyeliğine başvuru yapan Hasan Çay oldu. Hasan Çay belediye meclis üyeliğine başvuru yaptığı sırada Kasım Gülpınar ile istişare yapıp ondan sonra başvuru yaptığını hatırlatarak “Artık onun Ak Partide olmadığına göre benim orda devam etmem ilkesizlik olur. Yuvam olan Yeniden Refah Partisine geri dönüyoruz. Milli görüş gömleğimizdir.” İfadelerini kullandı.

İYİ Parti'de Şanlıurfalı Üst Düzey O İsim de Gemileri Yaktı İYİ Parti'de Şanlıurfalı Üst Düzey O İsim de Gemileri Yaktı

İstifa eden bir başka isim ise Şanlıurfa Amatörspor Kulüpleri Başkan Yardımcı ve Şanlıurfa Kent Konseyi  Gençlik ve Spor Çalışma Grubu koordinatörü Murat Basyan.

Murat Basyan da Ak Parti Eyyubiye ilçesi Belediye Meclisi üyeliğine aday adaylığı müracaatında bulunmuştu. Murat Basyan, Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Kasım Gülpınar’a destek vermek amacıyla görevinden istifa ettiğini duyurdu. Basyan, Sayın Gülpınar’ı destekleyeceğini ve onun için çalışacaklarını belirtti.

Murat Basyan istifa açıklamasında “Kasım Baba size olan sevdamızın pazara kadar değil mezara kadar olacağının sözünü verdik. Ve sözümüzün arkasındayız. Ak Parti Üyeliğimden ve Ak Parti Eyyübiye Meclis Üyeliği Aday Adayı Başvurmazdan, Kent Konseyi Gençlik ve Spor Kom. Bşk. görevimizden istifa ettiğimi kamuoyuna bildiriyorum” ifadelerini kullandı.

Kasım Gülpınar’a destek vermek için istifa eden bir diğer isim de Siverek ve Büyükşehir Belediye meclis üyesi Celal Akıl oldu. Celal Akıl da partisinden istifa etti. Kasım Gülpınar’a destek vereceğini açıkladı.

Bu arada Şeyhanlı Aşireti Kanaat Önderi Şeref Şeyhanlıoğlu Akparti Üyeliği ve Ak Parti Siverek Belediye Meclis Üyeliği görevinden istifa ederek 31 Mart 2024 yerel seçimi için Belediye Meclis Üyeliği başvuru dosyasını geri çekti Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Kasım Gülpınar destekleyeceğini açıkladı.

Öte yandan Ak Parti Halilye Belediye Meclis Üyesi Cuma Demir de Ak Parti’den istifa etti.

Cuma Demir yaptığı açıklamada "2014 yerel seçimlerinde Ak Parti Haliliye meclis üyelisi seçilerek hemşehrilerime hizmet etmeye çalıştım.Bugün Mehmet Kasım Gülpınar’ın yeniden refah partisinden aday olmasıyla ailemizle dostlarımızla Mehmet Kasım Gülpınar’ın yanında olacağımızı belirtir.Yeni siyaset sahnesinde Kasım Gülpınar ile beraber Yeniden Refah Parti’de hizmet etmeye devam edeceğim.”dedi.

Editör: Urfadasin Haber