Şanlıurfa’da geçtiğimiz günlerde katıldığı Kanal Urfa Televizyonunda konuşan aynı zamanda Türkiye Milletvekilleri Birliği Başkanı Ramazan Başak, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Kendileri döneminde ortak akıl olduğunu, bunun da sadece milletvekilleri arasındaki ortak olmadığını, STK’da ve bu şehrin yaşlılarıyla yapılan istişareyle oluşan bir ortak olduğuna dikkat çeken Ramazan Başak, ortak aklın olduğu yerde kavganın olmayacağını, birlik beraberlik olacağını ve bereket olcağının altını çizdi.

AK Parti’ye çok büyük kötülükler eden ve çok büyük kötülükler besleyenlerin çıkarları uğruna AKP’li kimlikleriyle gelip ile gelip sıkıntıları ortaya çıkardığını söyleyen Ramazan Başak, partinin bayraklarını indiren insanların il başkanı olduğunu, milletvekili olduğunu ifade etti.
Siyasetin de Sivil Toplum Örgütlerinin de Urfalının da bir hafızası olması gerektiğini anlatan AK Parti Şanlıurfa 23. Dönem Milletvekili Ramazan Başak, hafızası olmayanların sıkıntı yaşamaya mahkum olduğunu vurguladı.

Urfa siyasetini katleden ve Urfa siyasetini başkalarının eline muhtaç hale getiren insanların Urfa’ya zarar verdiğini aktaran Ramazan Başak, "Urfa siyasetini katlettiler. Partinin bayraklarını indirenler il başkanı oldu, milletvekili oldu. 

Kişisel sorunlarla uğraşmadan, Urfa için çalışmalıyız. Biz el ele verip Urfa’yı hak ettiği yere getireceğiz. Ben icraatlarımı göstermiş bir adamım. Ben yaptıklarımla konuşurum. Urfa’dan Türkiye geneline siyaset yapacak, siyasetçileri çıkarmamız lazım. Bir partinin Genel Başkanı neden Urfalı olmasın? Benim hedefim Urfa’yı en iyi şekilde temsil etmektir.” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Şanlıurfa Gençlik Kolları Başkanına Yeni Görev! İYİ Parti Şanlıurfa Gençlik Kolları Başkanına Yeni Görev!

Doğu ve Güneydoğu’nun hiçbir partinin tekelinde olmadığını dile getiren AK Parti Şanlıurfa 23. Dönem Milletvekili, Doğu ve Güneydoğu’yu sadece HDP temsil ediyormuş gibi bir manzara oluşturulmasından da yakındı.