75 kişilik MKYK’de 48 isim yeni listede yer almadı. AK Parti Genel Başkan Vekili, eski başbakan Binali Yıldırım, eski bakan, AK Parti Sosyal Politikalar Başkanı Jülide Sarıeroğlu, eski bakan, AK Parti Ekonomi İşleri Başkanı Nurettin Canikli, AK Parti İnsan Hakları Başkanı Mehmet Ali Zengin, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Metin Külünk, Özlem Zengin, Şamil Tayyar da yeni MKYK'de yer almayan isimlerden oldu.

Bu isimlerin bile yer almadığı MKYK'da,  bir önceki MKYK’de yer alan ŞanlıurfaKasım Gülpınar ile İbrahim Halil Yıldız'ın yeniden MKYK'ya girmesi memleketlerinde taktir edildi. 

HÜDA Par Şanlıurfa İl Başkanlığı Aday Adaylık Müracaatlarını Almaya Başladı HÜDA Par Şanlıurfa İl Başkanlığı Aday Adaylık Müracaatlarını Almaya Başladı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 75 kişilik MKYK'da 48 ismi değiştirip sadece 26'sı ile devam edetmesi, söz konusu 26 isim arasında Şanlıurfa'dan da Kasım Gülpınar ile İbrahim Halil Yıldızın olması Şanlıurfa'ya verdiği önemi gösterdiği şeklinde yorumlandı.