Şanlıurfa Büyükşehir Genel Sekreteri Mithat Can Kutluca'dan İlk Açıklama Şanlıurfa Büyükşehir Genel Sekreteri Mithat Can Kutluca'dan İlk Açıklama

Belediye Başkanı Ecz.Abdülhakim Ayhan, konuyla ilgili yaptığı Yazılı açıklamada, "İlçemiz park ve bahçeleri, şehrimizin nefes alma alanlarıdır. Bu alanların temiz ve düzenli olması, hemsehrilerimizin huzur ve mutluluğu için önemlidir. Bu doğrultuda, belediye ekiplerimiz haftanın 5 gününde park ve bahçelerde temizlik çalışmalarını gerçekleştiriyor. Çöplerin toplanması, yolların süpürülmesi, çimlerin biçilmesi ve peyzaj düzenlemeleri gibi birçok faaliyeti titizlikle sürdürüyoruz" dedi.

Park ve bahçelerdeki temizlik çalışmalarına katkıda bulunan belediye çalışanları, erken saatlerde görevlerine başlıyor ve gün boyunca titizlikle çalışarak yeşil alanları temiz ve düzenli tutuyorlar. Ayrıca, parklarda bulunan çöp kutuları düzenli olarak boşaltılarak çevre kirliliğinin önüne geçilmesi hedefleniyor.

Vatandaşlar da belediyenin bu çalışmalarını takdirle karşılıyor. Parklarda yapılan düzenlemelerin ve temizlik çalışmalarının şehir estetiğine katkı sağladığını belirten bir park ziyaretçisi, "Belediyemizin bu çabalarıyla şehrimizin parkları daha yaşanabilir hale geliyor. Temiz hava alıp dinlenebileceğimiz bu alanların bakımı önemli ve belediyemiz bu konuda başarılı bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor" şeklinde konuştu.

Editör: Mehmet Fatih Aslan