Borçları nedeniyle icralık olan ve ihale yoluyla satışa çıkartılan Akçakale Belediyesi eski binasının yeri için Akçakale Belediye’sinin itirazı rededildi.

Şanlıurfa’nın Akçakale İlçesinde borçları nedeniyle ihale yoluyla satışa çıkartılan Akçakale Belediyesi eski binasının yeri için itirazda bulunan Akçakale Belediye’sinin itirazı mahkeme tarafından reddedildi.  Ayrıca mahkeme Akçakale Belediye Başkanlığı’nı ihale bedelinin yüzde 10’nu oranında 141.000 TL tazminata mahkûm etti.

Gözden kaçırmayın

Şok İddia: Suriyelilere Rüşvet Karşılığı Vatandaşlık Vaadi! Şok İddia: Suriyelilere Rüşvet Karşılığı Vatandaşlık Vaadi!

Bu kararı, İyi Parti Akçakale İlçe Başkanı İbrahim Toygar duyurdu. Sosyal medya hesabından Akçakale Belediye Başkanına seslenen İyi Parti Akçakale İlçe Başkanı İbrahim Toygar, “Siz şimdiye kadar borcu ödemeyip borç yerine halkın hakkı olan cami yeri, sağlık ocağı yeri, park ve son olarak Akçakale Belediyesi’nin satılmasına sebep oldunuz.

Üstüne de bizim ceplerimizden sizlere gelen ödenek ile 141.000tl tazminat ödemek zorunda kaldınız. Peki, şuan sizin vicdanınız rahat mı? siz bunların hesabını nasıl vereceksiniz? Sanırım siz Akçakale Belediyesi’ni yönetemiyorsunuz. Eğer yönetemiyorsanız  çekilin bırakın ehilleri gelsin.”ifadelerini kullandı.