Vali Şıldak İletişim Başkanlığı Ve BİK’i Ziyaret Etti. Bakın Neler Dedi? Vali Şıldak İletişim Başkanlığı Ve BİK’i Ziyaret Etti. Bakın Neler Dedi?

T24'ten Asuman Aranca'nın haberine göre Hablemitoğlu davasına bakan Ankara 28. Ağır Ceza Mahkemesi de ayda 1 imza ve il dışına çıkmama şeklindeki adli kontrol kararını ihlal ettiği gerekçesiyle Bozkır hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkardı.

MAHKEME CEZA VERDİ FİRAR ETTİ

MİT operasyonuyla Ukrayna'dan Türkiye'ye getirilen Nuri Gökhan Bozkır, 'soğan tırları' davasında Şanlıurfa 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 'Terör örgütüne silah sağlama' suçundan 21 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırılarak halkında tutuklama kararı çıkarıldı. Hakkında tutuklama kararı çıkarılan Bozkır'ın firar ettiği tespit edildi.

YAKALAMA KARARI ÇIKARILDI

Necip Hablemitoğlu suikastine ilişkin yapılan yargılamada Bozkır, ayda bir en yakın karakola imza vermek ve ikametinin bulunduğu ili terk etmemek şartıyla serbest bırakılmıştı. Firar eden Bozkır'ın söz konusu adli kontrol şartını da ihlal etmesinin ardından Ankara 28. Ağır Ceza Mahkemesi Bozkır hakkında adli kontrol hükümlerini ihlal ettiği gerekçesiyle tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkardı.