Karaköprü Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, ilçede yeni yollar kazandırma ve ömrünü tamamlamış asfalt yolları yenileme çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Belediye Başkanı Metin Baydilli'nin talimatıyla deforme olmuş ve ömrünü tamamlamış asfalt yolları yenileme hedefiyle ekipler yoğun mesai harcıyor.

Akpiyar Mahallesinde deforme olmuş asfalt yolların düzeltilmesi için asfalt tamamen sökülüp altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından sıcak asfalt serimi gerçekleştiriliyor. Çalışmaların devam ettiği mahallede, kış öncesi yolların tamamlanarak bozuk yol sorununun giderilmesi planlanıyor.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, kış aylarında vatandaşların sorun yaşamaması için bozuk yolların sıcak asfaltla yenilendiğine vurgu yaparak, "Fen işleri Müdürlüğümüze vatandaşların kışın sıkıntı yaşamaması için bozuk yol bırakmama talimatı verdik. Yazdan beri program dahilinde mahallelerimizde sıcak asfalt serimi çalışması gerçekleştiriyoruz.

Akpiyar Mahallemizde artık ömrünü tamamlayan asfalt yolları yeniliyoruz ayrıca yeni açılan ve altyapısı tamamlanan yolları da asfalt seriminin ardından hizmete açıyoruz. Bunun yanında diğer mahallelerimizde de yol açma, kilitli parke döşeme ve deforme yolların onarımı gibi çalışmaları sürdürüyoruz” diyerek ilçeye konforlu yollar sunmayı hedefleyerek çalıştıklarını dile getirdi.

Karaköprü Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Akpiyar Mahallesinin yanı sıra Seyrantepe, Mehmetçik, Güllübağ, Batıkent ve Çamlıyayla mahallelerinde de yeni yol açma, yenileme ve kilitli parke çalışmalarını program dahilinde sürdürüyor.

Siverek-Çermik Yolunda Kamyon İle Pikap Çarpıştı: 1 Ölü, 1 Yaralı Siverek-Çermik Yolunda Kamyon İle Pikap Çarpıştı: 1 Ölü, 1 Yaralı

Editör: Urfadasin Haber