AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Ali İhsan Delioğlu, "Bizim yolumuz; sevginin, kardeşliğin, tevazunun, gönüllere girmenin yoludur.

Bizim yolumuz ülkemize ve milletimize hizmet etme yoludur.

3 Kasım 2002’de, AK Partimizle, Cumhurbaşkanımız Sayın  Recep Tayyip Erdoğan  liderliğinde çıktığımız bu kutlu yolculukta; ülkemize ve milletimize hizmetle dolu nice 21 yıllara inşallah. " dedi.

Bu arada Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde 2001 yılında kurulan AK Parti, 3 Kasım 2002'den bu yana kesintisiz sürdürdüğü iktidarıyla Türk siyasi tarihindeki yerini aldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini sürdürürken Siirt'te Ziya Gökalp'in "Asker Duası" isimli şiirini okuması nedeniyle 1999'da 10 ay hapse mahkum edilen ve siyasi yasaklı olan Erdoğan, Pınarhisar Cezaevi'nden tahliye edildikten sonra çalışmalarına başladı.

Bu süreçte Türkiye'yi dolaşan il, ilçe ve köylerde vatandaşlarla bir araya gelen Erdoğan liderliğindeki "Erdemliler Hareketi", 14 Ağustos 2001'de "AK Parti" adıyla siyaset sahnesine çıktı.

Siyasi yasaklı olan Erdoğan'ın aday olamadığı 3 Kasım 2002 genel seçimlerinde AK Parti, yüzde 34,28 oy alarak tek başına hükümet kuracak çoğunluğu elde etti.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekillerine Temayül Yoklamasında Önemli Görev AK Parti Şanlıurfa Milletvekillerine Temayül Yoklamasında Önemli Görev

Bundan sonraki süreçte, siyasi yasağının kaldırılmasıyla Erdoğan liderliğinde yol almaya devam eden AK Parti, kesintisiz iktidar sürecinde 21. yılına girdi.