Kılıçdaroğlu, Urfalı Mevsimlik Tarım İşçileriyle Bir Araya Geldi Kılıçdaroğlu, Urfalı Mevsimlik Tarım İşçileriyle Bir Araya Geldi

En son Refah Partisi Belediye Başkanı Ahmet Bahçivan’ın, ilk döneminde belediye başkan yardımcılığı yapan ve bu görevden sonra da daha çok siyasetin karargahında olmayı tercih eden Ali Acar, son 20 yılda AK Parti’den bir çok kez milletvekili adaylığı teklifi başta olmak üzere çeşitli siyasi teklifler aldı. Ancak Ali Acar hiç birini kabul etmedi.

Urfa İnisiyatifin kurucusu ve fikir babası Ali Acar’ın kendisine bugüne kadar altın tepside sunulan birçok önemli siyasi teklifi kabul etmezken kamuoyuna sızan AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığının yeni yönetim listesinde ismini görenleri şaşırttı.

Geçmiş yıllarda İHH Urfa İl Başkanlığı da yapan aktivist Ali Acar’ın AK Parti Şanlıurfa İl Yönetim Kurulu teklifini kabul etmesi ise AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Ali İhsan Delioğlu’nun başarısı olarak görüldü. Ancak Şanlıurfa’daki Milli Görüş ve AK Partili çevrelerinin en çok merak ettiği, “Siyasetin vitrininde olmayı pek kabul etmeyen Ali Acar’ı, Ali İhsan Delioğlu nasıl ikna etti?” sorusu oldu.

AVUKAT ALİ ACAR KİMDİR
Ali Acar 1957 Urfa doğdu. İlk, orta ve liseyi Urfa’da tamamladı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.
1984-1991 yılları arasında Refah Partisi Şanlıurfa Belediye Başkanlığı görevinde bulunan ve 1991’de belediye başkanı iken RP’den Şanlıurfa Milletvekili seçilen İbrahim Halil Çelik’in döneminde siyasete giriş yapan Avukat Ali Acar, kendi deyimiyle “Esnaflık da yaptım, noterlik, memurluk da yaptım. Avukatlık mesleğimle pek uyuşamadığım için sadece bir yıl avukatlık yaptım. Sonra bıraktım. Urfa’da Refah Partisi’nde siyasete dahil oldum. Birçok dernek çalışmam oldu.” diyor. 

Gazze’de, Kudüs’te, Mısır’da, Bosna’da ve mazlumların çığlığını duyduğu birçok yere gidip haksızlıklara karşı duran Urfalı Avukat Ali Acar, soyadı gibi acar bir siyasetçi, hatip ve Aktivist.