11 Nisan Spor Salonunda Şanlıurfa İlçe Belediye Başkan adaylarını tek tek sahneye çağırarak tanıtan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, sıra Siverek'in adayına geldiğinde "Geldik Siverek'e. " deyice salonda bir coşku koptu.

Erdoğan bu coşku karşısında "Maşallah...Bu ne coşku maşallah. Berak Allah...Siverek Belediye Başkan Adayımız Ali Murat Bucak." ifadesini kullandı.

Ali Murat Bucak sahneye çıkıp Erdoğanla selamlaşıp tokalaştı.

Erdoğan bu sırada Ali Murat Bucak'ın kulağına eğilip bir şeyler söylemesinin ardından Ali Murat Bucak ile Erdoğan karşılıklı bir süre güldü

Daha sonra Ali Murat Bucak'ın elini havaya kaldırarak Siverek Belediye Başkan Adayı olarak ilan eden Erdoğan, tanıtımın ardından Ali Murat Bucak'ın kulağına tekrar eğilip bir şeyler söyledi ve  yine karşılıklı gülüşme yaşandı.

Ali Murat Bucak ile Erdoğan arasında yaşanan samimi diyalogta, herkes karşılıklı ne konuşup güldüklerini merak etti.

Ali Murat Bucak aday tanıtım proğramının ardından yaptığı açıklamada. “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle Siverek Belediye Başkanlığına  aday gösterildim. Emanetimiz olan Siverek'e aşkla, heyecanla hizmet etmek bizim için büyük bir şereftir” ifadelerini kullandı.

İşte o anların videosu

Ali Murat Bucak Kimdir ?

İş insanı Ali Murat Bucak 1968 yılında Siverek’te doğdu.

İlkokulu Siverek Türközü İlkokulu’nda ortaokul ve lise öğrenimini ise İzmir Özel Türk Kolejinde tamamladı.

Evli ve 3 çocuk babası olan Ali Murat Bucak  2007 ile 2014 yılları arasında Siverek Belediye Başkanlığı yaptı.

Ceylanpınar’ın AK Adayı Atilla’ya Aşiret ve Ailelerden Tam Destek Ceylanpınar’ın AK Adayı Atilla’ya Aşiret ve Ailelerden Tam Destek

Ali Murat Bucak, yerel yönetimdeki görevi boyunca çeşitli projelerle Siverek'in sosyal ve ekonomik kalkınmasına katkıda bulundu.

Editör: Urfadasin Haber