Yarıyıl tatilinin gelmesine kısa bir süre kalması ve bilet fiyatlarında ise herhangi bir değişikli olmadığı halde otobüs terminalinde yoğunluk yok Şanlıurfa şehirlerarası otobüs terminali dernek Başkanı Abdulkadir Mustafaoğlu ise ‘’Ayın 23’ünde okullar tatil olacak ama şuanda otogarda ara tatile benzer bir şey yok. Normalde bu zamanlarda biz talebe göre ilave servis çıkarıp iş yapardık ama şuanda kendi servislerimizi bile dolduramıyoruz’’

‘’ OKULLAR TATİL OLACAK AMA OTOGARDA ARA TATİLE BENZER BİR ŞEY YOK’’

Ayın 23’inde okullar tatil olacak ama şuanda otogarda ara tatile benzer bir şey yok. Normalde bu zamanlarda biz talebe göre ilave servis çıkarıp iş yaparken ama şuanda kendi servislerimizi bile dolduramıyoruz. Diyen Şanlıurfa Şehirlerarası Otobüs Terminali Dernek Başkanı Abdulkadir Mustafaoğlu:’’ Günü birlik gelenlere bilet satışlarında yardımcı oluyoruz ama doluluk talebi yok. Akaryakıt fiyatı yüksek. Ulaştırma bakanımız ise bu yıl herhangi bir artış olmayacağını söyledi. Bizlerde TOFED genel başkanımızın söylediği doğrultuda artış yapmayacağız. Fiyatlarımız bu senede geçen sene gibi sabit’’ dedi.

‘’BİLET FİYATLARI KISA MESAFEDE 100 TL UZUN MESAFEDE İSE 500 TL’’

Ara tatil yaklaştı ama bilet fiyatlarında herhangi artış yapılmadı. İfadelerine yer veren Ümit İnanç:’’Pandemi sonrasında bu fiyatlar güncel olduğu için akaryakıt fiyatlarının artışından dolayı bir fiyata vardık ve o artışın olduğu seviyede kaldık. Bundan sonrada herhangi bir artış söz konusu değil diye düşünüyoruz. Ara tatilin yaklaşmasıyla beraber bir yoğunluk yaşanıyor. Araçlar hem gidişte hem de dönüşte tam dolu olmasa da, dolu sayılır. Bilet fiyatları kısa mesafe en az 100 lira uzun mesafe ise en fazla 500 lira. Eskiden Suriyeliler çok fazla yolculuk yaptığı için yoğunluk oluşturuyordu ama şimdilerde ise genellikle Türk vatandaşları talep ediyor’’ sözlerinde bulundu.

‘’FİYATLARDA HERHANGİ BİR DEĞİŞİKLİK YOK’’

Şanlıurfa’nın otogarı Urfa’mızın ailesidir sözlerinde bulunan Mehmet Tüp:’’ Fiyatlarda herhangi bir değişiklik yok. Yolcu sayısıda fazla değil. Fiyatlar pahalı, akaryakıt yüksek olduğundan vatandaşlar fazla talep göstermiyorlar. Müşteri bolluğu yok. Biz bilet fiyatlarını aynı şekilde devam ettiriyoruz’’ şeklinde konuştu.

Aynı Evi Ve Ringi Paylaşıyorlar Aynı Evi Ve Ringi Paylaşıyorlar

‘’BİLET FİYATLARI VERDİĞİMİZ PARANIN YARISI KADAR OLMALIYDI’’

Maddi durumu kötü olan kişiler için bilet fiyatları gayet yüksek ifadelerini kullanan Büşra Karaca:’’ Bende üniversite sınavına hazırlanıyorum. İster istemez fiyatlar bizi de etkiledi. Bence bilet fiyatları verdiğimiz paranın yarısı kadar olmalıydı’’ ifadelerine yer verdi.