Şanlıurfa’da yüzbinlerce öğrencinin beklediği gün geldi. 12 Kasım’da başlayan ara tatilin sona ermesiyle birlikte Şanlıurfa’da 2 bin 949 okulda 700 bin öğrenci ve 26 bin 667 öğretmen için yeniden ders zili çaldı.

Okul araçlarının da etkisi ile Şanlıurfa'da trafik yoğunluğunun da arttığı görüldü.

Şanlıurfa'da, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri, bugün okullarına giderek ders başı yaptı. Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, ara tatilin ardından ders başı yapan öğrencilerle birlikte o da okuldaydı. Vali Salih Ayhan, Orhangazi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ile okul önünde istiklal marşını okudu, sınıfları gezdi. Öğretmenlerle toplantı gerçekleştiren Vali Ayhan, sınıfları da dolaşarak öğrencilere kitap hediye etti. 

"Okullar, çocuklarımızın dünyayı öğrendiği bilgi yuvasıdır. "diyen Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan “Yeni güne ve yeni haftaya okul ziyaretimizle başladık, günlük enerjimizi evlatlarımızdan depoladık. Kıymetli öğretmenlerimizle de hasbihâl edebilme fırsatı yakaladık. Hepimiz için güzel bir hafta olsun İnşallah” ifadelerini kullandı.

Halfeti Emniyeti Operasyonda Bakın Neler Ele Geçirdi Halfeti Emniyeti Operasyonda Bakın Neler Ele Geçirdi

vali öğrencilerle

Bu arada öğrencilerin merakla beklediği ikinci ara tatil ise, 17-20 Nisan 2023 tarihleri arasında olacak. 16 Haziran 2023'te dönem sona erecek. Yarıyıl tatili ise, 23 Ocak-3 Şubat 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
12 Eylül 2022'de başlayan eğitim öğretim dönemi, 16 Haziran 2023'te sona erecek.