Valilikten yapılan açıklamada, Menhel Elhalaf için 8 Eylül’den bu yana kayıp olarak aramasının başlatıldığını belirtildi.

Yapılan kamera incelemelerinde kayıp çocuğun en son 4 arkadaşıyla birlikte olduğunun tespit edildiği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

ŞURKAV Şanlıurfa Dergisi Artık Herkese Ulaşacak ŞURKAV Şanlıurfa Dergisi Artık Herkese Ulaşacak

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğünce 08.09.2023 tarihinde kayıp olarak araması başlatılan M.E(9) isimli çocuğun,incelenen kamera kayıtlarında  aynı yaş grubundan 4(dört) çocukla beraber görüldüğü tespit edilmiştir.

10.09.2023 tarihinde ise Haliliye ilçesi Çekçek Kırsal Mahallesinde sulama kanalında kimliği belirsiz erkek çocuğa ait cansız bedenin bulunduğu ihbarı gelmiş ve bu cansız bedenin M.E’ye (9) ait olabileceği ekiplerimizce değerlendirilmiştir. Olay günü kayıp çocukla birlikte olduğu tespit edilen R.A(12), S.İ(12), R.E(11) ve V.A(11) ile yapılan görüşmede, M.E(9) isimli çocuğun dengesini kaybederek sulama kanalına düştüğü bilgisi alınmıştır.

Sulama kanalında bulunan cansız bedenin kimliği ailesi tarafından teşhis edilerek kayıp çocuğa ait olduğu doğrulanmıştır. Olay ile ilgili soruşturma, hassasiyetle sürdürülmektedir.”