Büyük bir borçla görevi devralan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar,  Kulübün son durumu ve geleceğine ilişkin henüz net bir açıklama yapmış değil ancak yeni seçilecek Kulüp Başkanının kısa, orta ve uzun vadeli, sürdürülebilir projeler ortaya koyması halinde gerekli desteği vereceği belirtiliyor.

ARG şirketler gurubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Gök, Fiat Önkol Otomotiv ve Arif Ambalaj Yönetim Kurulu Başkanı Arif Önkol ve Şanlıurfaspor'da 2 dönem yöneticilik yapan Mehmet Polat'ın 8 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilecek kongrede aday.

Mevcut Kulüp Başkanı Haçim İzol'un ise yeniden aday olması şimdilik söz konusu değil.

Şanlıurfaspor Kulüp Başkanlığı için ismi geçen eski Kulüp Başkanı, iş insanı Kemal Saraçoğlu ise kararını açıklamış değil. Saraçoğlu'nun Gülpınar'la görüştükten sonra kararını netleştirmesi bekleniyor

TOPLAM BORÇ 30-40 MİLYON LİRA ARASINDA 

Şanlıurfaspor'un toplam borcunun 30-40 milyon lira arasında olduğu belirtiliyor.

2024-2025 sezonu için gereken para ise en az 100 milyon lira.

Mevcut kadroda yer alan oyunculardan 18'inin sözleşmesi sona erdi ve çoğu Şanlıurfaspor'da tekrar oynamak istemiyor.  

Şanlıurfa'ya veda eden ilk isimler kaleci Aydın Bağ ile sol kanat oyuncusu Barış Ekincier olmuştu. 

ASTOR AİLESİ Ve XKOREN DIŞINDA URFALI SANAYİ KURULUŞU YOK MU?

Öte yandan Şanlıurfaspor Taraftar Derneği Başkanı Ali Çiçek sosyal medya hesabından dikkat çekici br yazı paylaştı. 

Takımın maddi yükünü geçen yıl isim sponsoru olan ASTOR Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Feridun Geçgel (Astor Enerji) ile Xkoren Electric Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kaytan'a yüklemenin doğru olmadığını vurgulayan Çiçek, şu yorumu yaptı: 

''Bu şehrin siyaseti, bürokrasisi, yerel yönetimleri, SKT'ları, esnafı ve taraftarı tek yürek olmak zorundadır. Aksi halde başarılı olmak ya mucizelere ki sporda mucizelere pek yer yoktur; ya da bireysel çabalara kalacaktır. Uzun yıllardır Şanlıurfaspor'un ağır yüklerini bazı insanlara yükledik ve her defasında bu başkanların burnundan getirdik.

Başkan dışında yönetime girenler neden para desteği vermez?
Kombine satışı neden olmaz?
Bu şehrin seçmeni sayesinde iktidar olanlar, meclise gidenler seçildikten sonra neden takımı unutur?

Nihat Kırmızı, Maruf Güneş, Veysel Oruç, Limak Holding,  Gürbağ Group (Halil Bağıban), Albaraka Türk, ortağı Sayın Cengiz Avcı ve burada sayamadığımız dev şirket sahipleri, neredesiniz?

Bir Grup Taraftar Urfa Büyükşehir Önünde Eyleme Hazırlanıyor Bir Grup Taraftar Urfa Büyükşehir Önünde Eyleme Hazırlanıyor

Elbette şehrin Valisi'nin, yerel yönetimlerin değerli iş adamlarının duyarsız kalacağı bir sezonda bu takım batmaya ve küme düşmeye mahkum kalacaklardır.''

Editör: Urfadasin Haber