CHP Milletvekili Aziz Aydınlık, TBMM Genel Kurulu’nda elektriği kesilen Akçakale, Sevimli, Haktanır ve Günışığı Sulama Birlikleri üzerinden iktidara yüklendi.

Gözden kaçırmayın

Aziz Aydınlık’tan 19 Mayıs Mesajı Aziz Aydınlık’tan 19 Mayıs Mesajı

 Yapmış olduğu konuşmada Türkiye Cumhuriyeti’nin Sudan’dan Nijer’den tarım yapmak amacıyla toprak kiraladığının altını çizen Aydınlık, “Sudan’da Nijer’de tarım yapmak için toprak kiralayan AKP hükümeti tarımın başkenti Şanlıurfa’da çiftçiye yapılan zulme sessiz kalıyor. Şu anda Şanlıurfa’da Akçakale, Haktanır, Sevimli ve Günışığı Sulama Birliklerinin elektriği kesilmiş durumda. Sulama sezonunda su verilmediği için ekinler kuruyacak çiftçinin emeği ziyan olacak” dedi.

TÜRKİYE’Yİ BU NOKTAYA GETİRENLERE YAZIKLAR OLSUN

Ak Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’ın çiftçiye yönelik sözlerini hatırlatan Aydınlık, “bu nasıl bir vicdandır, bu nasıl bir politikadır, kameralar önünde ‘deliler gibi ekin, dağı taşı ekin’ diyeceksiniz ama sulama birliklerinin, çiftçinin elektriğini kesenlere tek bir cümle etmeyeceksiniz. Tarım ülkesi Türkiye’yi başka ülkelerden toprak kiralayacak noktaya getirenlere yazıklar olsun” diyerek sözlerini noktaladı.