Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, CHP’nin 99. kuruluş yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Vekil Aydınlık yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“Tüm topraklarımız işgal altındayken büyük bir inanç ve kararlılıkla bir milletin yeniden ayağa kalkabileceğini tüm dünyaya gösteren Mustafa Kemal ATATÜRK, aynen şöyle söylemişti: ‘Benim iki büyük eserim vardır. Biri Cumhuriyet Halk Partisi diğeri Türkiye Cumhuriyeti'dir’.

İşte bugün Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’nden, Halk Fırkasına oradan da Cumhuriyet Halk Partisi’ne yürüyen tarihi kuruluşun 99. Yıl dönümünü kutluyoruz.

HDP, Yolsuzluk İddiaları Hakkında Suç Duyurusunda Bulunacak HDP, Yolsuzluk İddiaları Hakkında Suç Duyurusunda Bulunacak

Bu büyük ailenin bir ferdi olmaktan onur, gurur ve şeref duyuyorum. Bugün Cumhuriyet Halk Partisi tüm kadrolarıyla birlikte sahada; vatandaşımızla bir araya geliyor. Vatandaşa dokunuyor, vatandaşı dinliyor ve çözüm önerilerini paylaşıyor.

Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün çizdiği yolda; altı ok rehberliğinde ülkemize ve milletimize olan inancımızla Cumhuriyet’in 100. Yılında iktidar olmak, vatandaşımızın kanayan yarasına merhem olmak, derdine derman olmak, bilhassa kimsesizlerin kimsesi Cumhuriyet’i tüm değerleriyle 85 milyon hep birlikte yaşamak için var gücümüzle çabalıyoruz.

Bu vesileyle Kurucu Liderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere 99 yıl boyunca bu büyük ailede emek vermiş, çaba göstermiş ve bedel ödemiş tüm kadrolarını saygıyla ve şükranla anıyor, aydınlık yarınlar için durmadan mücadele eden tüm yol arkadaşlarıma selam ve saygılarımı iletiyorum.

Kurtuluşun ve Kuruluşun Partisi; Cumhuriyet Halk Partisi’nin 99. Kuruluş yıl dönümü kutlu olsun!”