Ju Jistsu Federasyonu 2. Kademe Antrenör Belgesi bulunan Şanlıurfalı Aziz Acar, Valisi Ayhan'ı ziyaret ederek maçta kullandığı eldivenlerini hediye eti.

Federasyon tarafından verilmiş olan Siyah Kuşak 3. DAN Diploması da bulunan Aziz Acar geçtiğimiz aylarda GAP Arena Stadı’nda yapılan Wushu il seçmelerinde yaklaşık 200 sporcu arasından birinci olmuştu. 

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan’ın Açık Kapı halkla buluşma programına katılıp görüştüğünü söyleyen Aziz Acar, spora destek istedi. 

Aziz Acar  görüşmesindeki detayları urfadasın habere şöyle anlattı; “ Sayın valimiz gençlere spora değer veren biri. Ben kendisine mma, jiujitsu sporcusu olduğumu aktardım. Sayın valimiz bana bu sporun çok özel olduğunu söyledi.

BELEDİYELER SPORCULARA DESTEK OLMUYOR

Karaköprü Belediyespor, Edirnespor’u 2-0 Mağlup Etti Karaköprü Belediyespor, Edirnespor’u 2-0 Mağlup Etti

Ben de  Urfa’da bu branşları tek tük bir kaç kişi yapıyor. Onlardan biri benim dedim. Urfa’da diğer branşlara bir çok sporcu var ama bu alanda kimse yok. Bize kimse destek vermiyor. Belediyelere gittim ama destek bulamadım. Sayın valime bu durumları aktardım. O da bana destek olacağını aktardı.” 
cd2e193b-685d-4698-ae4b-76e957048208