CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM’nin102. yılı açılışı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Gözden kaçırmayın

Urfa'nın Yeni Valisi Urfalı Bakan Nebati'yi Ziyaret Etti Urfa'nın Yeni Valisi Urfalı Bakan Nebati'yi Ziyaret Etti

CHP’li Aydınlık, yapmış olduğu yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün başkanlığında 23 Nisan 1920 tarihinde kurulan Gazi Meclis’imiz bu tarihten itibaren milletimizin kendi kaderini belirlemesine vesile olmuştur. Demokrasi yolunda kararlılıkla ilerleyen ülkemiz tüm güçlükleri aşan milli bir iradeyle dünya sahnesinde yerini almıştır.

Türkiye Büyük Millet Meclisi hiç kimsenin diğerinden üstün olmadığı, kanun önünde herkesin eşit haklara sahip olduğu bir ülkenin garantörü olmuştur. Bu bağlamda vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerini korumak, demokratik, laik, sosyal hukuk devletini geliştirmek ve ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesinin bile üstüne çıkmasını sağlamak öncelikle milletin vekillerinden oluşan TBMM’nin görevidir.

Öte yandan bin bir zorlukla mücadele eden, küllerinden yeniden doğan bir milleti temsil eden Meclisimizin kuruluş günü bizzat Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK tarafından çocuklara ve yeni nesillere armağan edilmiştir. Dolayısıyla çocuklarımıza bırakacağımız en değerli miras, özgür ve adil bir Türkiye’dir.

Bu duygu ve düşüncelerle TBMM’nin kuruluşunun 102. Yılında başta Büyük Atatürk olmak üzere milletimizin bağımsızlığı ve özgürlüğü için canını feda eden kahramanlarımızı, şehit ve gazilerimizi saygıyla anıyor, aziz milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.”