Viranşehir’de vatandaşlarla bir araya geldiği programda konuşan Ali Babacan “Çiftçiye biz ucuz tarifeli elektrik vereceğiz "dedi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Diyarbakır temaslarının ardından Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçe kongresine katılmak üzere Viranşehir'e geldi.

ERDOĞAN’IN KOMŞUSU OLMADIĞI İÇİN HİÇ BİR ŞEYDEN HABERİ YOK

Erdoğan’ın şimdilerde hiçbir şeyden haberi olmadığını dile getiren Babacan “Keçiören'de otururken komşuları vardı, su faturasını gösteriyordu. Şimdi komşusu yok, hiçbir şeyden haberi yok.” İfadelerini kullandı.

NUREDDİN NEBATİ BİZİM GİBİ GELEMİYOR BURALARA 

Hükümetin tarım ve ekonomi politikalarını eleştiren Babacan, Viranşehirli Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye de göndermelerde bulundu. Erdoğan’ın yanındaki gözleri parıltılı insanlar olduğunu hatırlatıp Nureddin Nebati’ye dikkat çeken Babacan “Erdoğan’ın yanında gözleri pırıltılı insanlar var. Bizim gibi gelmiyorlar buralara, geldiklerinde yanlarında bir sürü siyah araba oluyor, dokunamıyorsunuz, ulaşamıyorsunuz.”dedi.

Gözden kaçırmayın

Fakıbaba’dan Gençlere, 19 Mayıs Mesajı  Fakıbaba’dan Gençlere, 19 Mayıs Mesajı 

 İŞTE O GÜNDEN BERİ DİKİŞ TUTMUYOR ÜLKE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenerek “Devlet yönetmek bu mu? “ diyen DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, kur politikasına dair “Madem kur artınca bankada parası olanlar mağdur oluyor, kur artınca çiftçi desteğini de artır. Ama yapmaz. Çünkü etrafındakilerin parası var, o da parası olanın parasına para katıyor. Erdoğan döviz kurunu patlattı, A'dan Z'ye her şeye zam geldi. O günden beri dikiş tutmuyor ülke.  Yanında doğru insanlar yok. Yanında gözleri pırıltılı insanlar var. Bizim gibi gelmiyorlar buralara, geldiklerinde yanlarında bir sürü siyah araba oluyor, dokunamıyorsunuz, ulaşamıyorsunuz.

ÇİFTÇİYE UCUZ ELEKTRİK SÖZÜ

Bu ülkenin üreticisi ile kavga edilmez, üreticinin işi zorlaştırılmaz kolaylaştırılır. Çiftçiye biz ucuz tarifeli elektrik vereceğiz".