Bina aralarındaki Tiktokçular ve madde bağımlıları, mahalle sakinlerinin huzurunu kaçırıyor.

Bahçelievler Bölgesinde ikamet eden mahalle sakinleri TikTokçularıdan ve madde bağımlılarından rahatsız olunca kendi aralarında para toplayarak muhtarın da desteğini alarak bina aralarındaki giriş ve çıkışlarla demir kafesler yaptırdı. Ancak yine de TikTokçular ve madde bağımlılarıyla baş edemedi.

Bahçelievler Bölgesindeki Şair Şevket Mahallesi Muhtarı Ahmet Atun, urfadasın haber sitesine yaptığı açıklamada, yetkililerin bu soruna çözüm bulmasını istedi.

şair şevket mahallesi 1

Özellikle okulların kapanmasından sonra çok zorluk çektiklerini anlatan Bahçelievler Bölgesi Şair Şevket Mahallesi Muhtarı Ahmet Altun yaptığı açıklamada şunları söyledi;” Bina araları TikTokçuların ve madde bağımlılarının yoğun olduğu bir yer. Dezavantajlı mahallelerden gelen gençlerimiz için burada bir çalışma yapılmasını istiyoruz. En azından belediye başkanlarımız belediye bünyesinde spor tesislerin aktif hale getirmeleri gençleri spora yönlendirmeleri gerekiyor. Madde bağımlılarından dolayı bina aralarında bütün bina mülk sahiplerinden para toplayıp bina aralarını kafesle kapattık. 

Mahallemizin can güvenliği açısından sorun yaşıyoruz. Tüm yetkililerimizden bu konuda yardımcı olmalarını talep ediyoruz. Bina aralarında çok denk geldiğimiz konuların başında madde bağımlıları geliyor. Ailelerimize huzursuzluk veriyorlar, tedirginlik veriyorlar. Bunlar için bir çalışma yapılması lazım. Bu gençleri topluma kazandırmamız lazım. Urfa genç bir nüfusa sahip. Bu gençleri spora yönlendirmek lazım. Mahalle muhtarı olduğumuz için devletin ilk kapısı muhtarlık oluyor. Bizim de bu durumları vicdanımız el vermiyor. Ailelerde çocuklarını biraz takip ederse iyi olur”