Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Şehir Buluşmaları çerçevesinde geldiği Şanlıurfa’da, işsizlik ve istihdam değerlendirmesinde “ İstihdam her geçen gün artıyor, işsizlik rakamı her geçen gün düşüyor. “ dedi.

Pandemiye rağmen dünyanın gelişmiş ülkeleri arasından en hızlı büyüyen ikinci ülke olduğumuzu vurgulayan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Ukrayna savaşında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başarısını şöyle anlattı; “Sayın Cumhurbaşkanımız Rusya-Ukrayna savaşı başladığında her iki ülke de bizim için dost ve komşu ülkedir, biz futbol taraftarı mantığıyla bunun birini diğerine tercih etmeyiz.

TBMM Eski Başkanı Arınç, AK Parti Urfa Teşkilatında TBMM Eski Başkanı Arınç, AK Parti Urfa Teşkilatında

Bunların arasındaki barış dünyaya hizmet eder ama savaş özellikle kadınları, çocukları, fakir ülkeleri, bunları yok eder dünya bundan zarar görür dediğinde bizi vizyonsuzlukla, çapsızlıkla suçlayanlar oldu. Ne oldu? Önce Antalya diplomasi forumuyla daha sonra 22 Temmuz'da neticelenen tahıl zirvesiyle bir taraftan Ukrayna bir tarafta Rusya diğer tarafta dünyanın ortak örgütü BM, bu tarafta Türkiye. Peki kim diyebilir bu da kendiliğinden oldu.

Bugün dünya nefes aldı. 5,5 milyon ton hububat tahıl koridorundan geçti. Şu anda 5,5 milyon ton hububat bu koridordan geçti ve dünya bir nefes aldı, rahatladı. Esirlerin takasını da Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Sayın Cumhurbaşkanımız, Türkiye Cumhuriyeti Devleti, devletin organları ve iki taraf birbirlerine olan bu hasımlıklarına rağmen bu takasa evet dediler sadece Türkiye'nin moderatörlüğünde.”