Şanlıurfa’da, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin isminin verildiği kavşağa tabelası asıldı. Kavşakta, 15 Temmuz Tabelası kaldırıldı. Yapılan skandal olayın ardından Şanlıurfa'nın gündemine oturan ve herkesin tepkisine neden olan tabela olayına ilişkin Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından açıklama geldi.

 Açıklamada: "Hazine ve Maliye Bakanımız, hemşehrimiz Sn. Nurettin Nebati'nin isminin şehrimizde yer alan isimsiz bir kavşağa verilmesi hususu, meclisimizde kararlaştırılmıştı. Mevcut iki kavşaktan isimsiz olan kavşak yerine Sayın Bakanımızın adı sehven ve yanlışlıkla ilk kavşağa asılmıştı.

"15 Temmuz" ismi mevcut kavşakta devam edecektir. Fakat bakanımız isminin herhangi bir kavşağa verilmesini istememektedir. Bu nedenle isimsiz kavşağa yeni bir isimlendirme yapılacaktır. 15 Temmuz ve Demokrasi Şehitleri bizim en önemli önceliğimizdir.

2016 yılındaki nöbetlerde hemşehrilerimizle beraberdik, bugünde aynı hassasiyetimiz devam etmektedir.  Kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi.