Özel Okullardaki Gizli Zam MEB’in Radarına Girdi  Özel Okullardaki Gizli Zam MEB’in Radarına Girdi

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Hedefimiz üç ay içinde ortaöğretimdeki okullaşma oranını yüzde 95'ten yüzde 99'a çıkarmak” dedi.

"HEDEFİMİZ ÜÇ AY İÇİNDE ORTAÖĞRETİMDEKİ OKULLAŞMA ORANINI YÜZDE 95'TEN YÜZDE 99'A ÇIKARMAK”

Bakan Özer, kayıt dışı öğrencilerin mutlaka eğitim sistemine dahil edilmesi gerektiğini dile getirerek şu ifadeleri kullandı: "Hedefimiz üç ay içinde ortaöğretimdeki okullaşma oranını yüzde 95'ten yüzde 99'a çıkarmak. Bugün burada ilkokul, ortaokul ve lisedeki kayıt dışı öğrenci sayısı 9 bin ve üzeri olan sekiz ilimiz var: İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Konya, Şanlıurfa, Gaziantep ve Diyarbakır. İnşallah sizlerle el birliği yaparak tek tek tüm öğrencilerimize ulaşıp, mart ayının sonunda eğitimin tüm kademelerindeki okullaşma oranlarını yüzde 99'a ulaştıracağız. Öğrencilerimizin tek tek adreslerine ulaşacağız, ailelerini dinleyeceğiz. Çocuklarınızın sorunlarını dinleyeceğiz ve onlar için en uygun çözüm neyse onu üreterek eğitim sistemimize dahil edeceğiz. Türkiye Yüzyılı'nda ilk kez eğitimin tüm kademelerinde tüm evlatlarımızın eğitime eriştiği bir eğitim sistemiyle kutlu yürüyüşümüze devam edeceğiz. Hepinize çok teşekkür ediyorum. İnşallah mart ayının sonu itibarıyla tüm Türkiye'ye müjdeli haberi vererek, ortaöğretimdeki okullaşamama sorununu tamamen kökünden çözmüş olacağız."

Bakan Özer, mart ayına kadar okullaşma sorununu ortadan kaldırmayı hedeflediklerini de sözlerine ekledi. Basına kapalı olarak devam eden programa Bakan Özer’in yanı sıra Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek ve çok sayıda bürokrat katıldı.