“DERELERİN ÜZERİNE YOL VE PARK YAPILMIŞ BU TARİHİ BİR HATA BUNLARI YIKMAYA BAŞLADIK”

 Şanlıurfa’nın,  Kastamonu ve Giresun’daki selden daha fazla zarar gördüğünü dile getiren Bakan Soylu “Tabi tarihi bir hata var. Onu da burada söylemek zorundayım. 1980’li yıllarda derelerin üzeri kapatılmış park yapılmış yol yapılmış.  Bütün bunlarla ilgili yıkımlarımız da şuan devam ediyor. Sancaktar Mahallesindeki parkın yıkımına başlandı.” dedi.

100 VİDANJÖR 3 BİN 500 PERSONELLE TEMİZLİK ÇALIŞMASI YAPILIYOR

Şanlıurfa’da şuan 100 vidanjörle çalışma yapıldığını yaklaşık 3 bin 500 jandarma personeli, korucu ve gönüllünün temizlik yaptığını anlatan Süleyman Soylu, bu temizlik çalışmasının 2-3 gün daha devam edeceğini aktardı.

TIR BULUNDU ŞÖFÖRÜ KAYIP

Selin sürüklediği Tır şoförüyle ilgili de konuşan Bakan Soylu, Tırın bulunduğunu ancak şoförün henüz bulunmadığını arama kurtarma çalışmalarının devam ettiğini vurguladı. Tırın sudan çıkartılması için çalışıldığını ve Tır şoförünün de Tırın içinde olma ihtimali üzerinde durduklarını söyleyen Bakan Soylu, Tırın içinde çıkmaması durumunda aramaları sürdüreceklerini belirtti.

"SEL VARKEN MİLLETVEKİLİĞİ ADAYLIĞINI ZİHNİMDEN GEÇİRMİYORUM"

Süleyman Soylu, bakanların milletvekilliği seçimlerde aday gösterileceği yönündeki kulis bilgisine ise “Deprem varken, sel varken böyle bir şeyi zihnimin ucundan bile geçmiyor.” ifadesini kullandı.
 

Editör: Urfadasin Haber