KİMSE DEVLETİN ÜNİFORMASI ALTINDA SUÇ İŞLEME ÖZGÜRLÜĞÜNE SAHİP DEĞİLDİR

Siverek’te Karla Kapanan Köy Yolları Açılıyor Siverek’te Karla Kapanan Köy Yolları Açılıyor

Uyuşturucu operasyonlarında ise 182 kişi gözaltına alındı. İçişleri Bakanı Soylu,  operasyonuna ilişkin, "Kimse devletin üniforması altında suç işleme özgürlüğüne sahip değildir, gereğini yerine getiriyoruz, getirmeye devam ediyoruz." dedi.

Suriye bağlantılı olarak silah kaçakçılığı yaptıkları ileri sürülen 10 polis, bir avukat ile 3 sivil gözaltına alındı. Bu kişilerden 9 polis ile avukat ve 3 sivil olmak üzere 13 kişi tutuklanırken, bir polis adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

BAKAN SOYLU BİLGİ VERDİ

Operasyonlar nedeniyle Şanlıurfa'ya giden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Şanlıurfa Valiliği'nde yaptığı açıklamada, Kökünü Kurutma 3 Operasyonu'nda 4 aylık bir takipten sonra geniş kapsamlı bir operasyon düzenlenerek 197 hedeften, 182'sinin gözaltına alındığını, diğerlerinin aranmasına devam edildiğini açıkladı.

Bakan Soylu,  kentte silah kaçakçılığı yapan ve aralarında polislerin de bulunduğu şüphelilere yönelik operasyona ilişkin gazetecilerin sorularını da yanıtladı. Her türlü suç ve suçluyla mücadelenin devam ettiğini belirten Soylu, operasyonda 10’u polis memuru, 1’i avukat olmak üzere 14 zanlının gözaltına alındığını ve bunlardan 13’ünün tutuklandığını aktardı.