Valilik şeref defterini imzalayan Bakan Yumaklı’yı, beraberindekilerle birlikte Vali Şıldak ağırladı. Valilik ziyaretinin ardından Büyükşehir Belediyesi ve Ak Parti İl Başkanlığını ziyaret eden Bakan Yumaklı daha sonra İl Tarım ve Orman Müdürlüğünü ziyaret etti.

Burada gerçekleştirilen tohum dağıtım programına katılan Bakan Yumaklı, Türkiye’nin tohumla alakalı dünyadaki ilk 10 ülkeden biri olduğunu belirtti. Şanlıurfa’nın da tohum üretiminde önemli bir pazara sahip olduğunu aktaran Bakan Yumaklı, Türkiye’de 3’üncü sırada olduğunu söyledi. 

Şanlıurfa İl Tarım ve Orman Müdürlüğünü ziyaretinde sektör paydaşlarıyla da bir araya gelen Bakan Yumaklı, özel bir tohum üretim tesisini ziyaret ederek üretim aşamalarını değerlendirdi. 

Şanlıurfa temasları kapsamında son olarak Besi Organize Sanayi Bölgesine giden Bakan Yumaklı düzenlenen iftar programındaysa Şanlıurfalılarla bir araya geldi.

Toplamda 1 milyar 610 milyon 593 bin TL tarımsal destekleme ödemesi bugün çiftçilerin hesaplarına aktarılmaya başladığını dile getiren Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı "Bereketli hilalin topraklarıyla emeğini harmanlayan çiftçimiz üretecek, Türkiye kalkınmaya devam edecek.

Şanlıurfa öyle bir ilimiz ki hem tohum üreten hem de ürettiği tohumları bereketli topraklarında filizlendiren niteliğe sahip.

Viranşehir’de Trafik Kazası: 4 Yaralı Viranşehir’de Trafik Kazası: 4 Yaralı

Sertifikalı tohum üretiminde lokomotif illerimiz arasında yer alan Şanlıurfa'yı desteklemeye, üreticilerimizi yerinde kalkındırmaya devam edeceğiz.

Ülkemizin neresine gidersek gidelim tarım ve hayvancılık alanlarında hayalini gerçeğe dönüştüren girişimcilerimizi görmek bizleri mutlu ediyor. Yerli firmalarımız ürettikleri yüksek biyoteknolojiyle ülkesine hizmet etmeyi sürdürüyor. "dedi.

Editör: Urfadasin Haber