AK Parti İl Başkanlığı'nda partililerle bir araya gelen Yumaklı, burada yaptığı konuşmada, Şanlıurfa’nın Türkiye tarımına büyük katkı sağladığını söyledi.

Şanlıurfa'nın Türkiye'nin önemli tarım ve hayvancılık şehirlerinden olduğunu belirten Yumaklı, Bakanlık olarak her zaman üreten ve yetiştiren çiftçinin yanında olduklarını dile getirdi.

Bakan Yumaklı, "Türkiye'nin yolu, güçlü tarımdan geçer, güçlü tarım için de bizim su ve sulama açısından bütün unsurlarıyla hazır olmamız gerekiyor." dedi.

Gazze'ye yönelik saldırılar, Şanlıurfa'da protesto edildi Gazze'ye yönelik saldırılar, Şanlıurfa'da protesto edildi

Şanlıurfa'nın pamuk üretiminde Türkiye'nin öncü kenti olduğunu vurgulayan Yumaklı, "Biliyorum Şanlıurfa'da beklenen bir konu pamuk üreticilerimize destek konusu. Bugün pamuk üreticilerimize mazot ve gübre desteği ödemesi olarak 1,6 milyar liralık bir ödeme yapmış olacağız inşallah, hesaplara geçmiş olacak. Bu da hayırlı uğurlu olsun. Sayın Cumhurbaşkanı'mızın ifadesiyle 'Şimdi tek hedefimiz bundan sonra ülkemize kazandırdığımız hizmetlerin zirvesi olarak gördüğümüz Türkiye Yüzyılı hedeflerine ulaşmaktır.' Daha fazla çalışmamız gerekir. Daha fazla yatırım yapmamız gerekir." Diye konuştu.

Editör: Mehmet Fatih Aslan