Şanlıurfa Basının Duayen İsmi Kemal Kapaklı Vefat Etti Şanlıurfa Basının Duayen İsmi Kemal Kapaklı Vefat Etti

30 mart 2014 yerel seçimlerinden sonra Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Celalettin Güvenç’in oluşturduğu kadroya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın atamasıyla dahil edilen Balamir Gündoğdu, Şanlıurfa’dan ayrıldıktan sonra önce Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü ardından Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevine getirilmişti.

2019 yerel seçimlerinden sonra ise Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevine getirilen Balamir Gündoğdu’nun kıymeti Şanlıurfa’da çok sonra anlaşıldı.

FjSMGxUXEAADyCh

Aslen Tokatlı olan Balamir Gündoğdu yaklaşık 6 aylık bir zaman dilimi içinde Şanlıurfa kent merkezi ve ilçeler dahil büyükşehir belediyesinin kurumsal yapının tamamlamasını sağlamıştı. 6 aylık kısa sürede maddi değeri 4 trilyon olan 11 adet kentsel dönüşüm projesini bakanlıktan geçirerek Şanlıurfa’ya kazandırmıştı.

Öte yandan Balamir Gündoğdu, Şanlıurfa’nun büyükşehir olması ile birlikte İl Özel idare bünyesinden Büyükşehir Belediyesi bünyesine geçiş kararı alınan 400 işçinin belediye dışında diğer kurumlara geçişini sağlayarak kent için 5 yıl boyunca 400 trilyon gibi bir meblağın belediye kasasında kalmasını sağlamıştı.