Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada " 06.11.2023 tarihi itibari ile Balıklıgöl Devlet Hastanesinde iki Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniği Hizmet vermeye başladı. Bölgede eksikliği tespit edilen ve Halkımıza ulaşılabilirliği arttırma adına Kadın doğum polikliniği hastanede vatandaşların hizmetine sunulmuştur.

Kadın hastalıkları ile ilgili tüm konularda hasta kabul eden polikliniğimiz haftanın 5 günü hizmet vermektedir. Polikliniğimiz zahmetsizce muayene olabilmek için Mhrs 182 iletişim hattı üzerinden randevu alınabilmektedir."denildi.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Abdullah Solmaz ise "Balıklıgöl Devlet Hastanesinde açılan kadın doğum poliklinikleri TOKİ, Devteşti, Süleymaniye ve Akşemseddin gibi mahallelere kadın doğum hastalıkları konusunda sağlık hizmeti vermeyi hedeflemektedir.

Haliliye ilçesinin kadın doğum konusundaki sağlık hizmeti ihtiyacını karşılamak üzere açılan poliklinikler, yoğun olan talebi karşılayacak şekilde planlandı. Kısa süre içerisinde Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Haliliye ek binasında da Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniği açmayı planlamaktayız."ifadelerini kullandı.

"AIDS, Ölümcül Değil Yaşam Boyu İlaç Kullanımını Gerektiren Kronik Hastalığa Dönüştü" "AIDS, Ölümcül Değil Yaşam Boyu İlaç Kullanımını Gerektiren Kronik Hastalığa Dönüştü"