Şanlıurfa plakalı bir aracın İstanbul Başakşehir’de organ mafyası tarafından kullandığı ve çocuk kaçırdığı iddia edildi.

Bu iddiayı ise sosyal medya hesabından bir binanın kapısında asılı uyarı yazısının fotoğrafıyla gazeteci Ali Osman Önder gündeme getirdi.
Başakşehir İlçe Emniyet Müdürlüğünden gelen uyarı olduğu iddia edilen afişte şu ifadeler yer alıyor; “Değerli kat sakinlerimiz; Başakşehir İlçe Emniyet Müdürlüğünden gelen uyarıda Başakşehir Papatya Evleri civarında organ mafyası tarafından çocuklar kaçırılmakta olduğu bildirildi. Çocukları kaçıran Aracın Modeli Ford Connect. Plakası 63 … ….’dır. Emniyetin isteği çocuklarımızı tek başına dışarı çıkarılmaması, kendi kontrolünüzde dışarı çıkarılmasıdır. “

BİR UYARI DA BOZOVA’DAN 

Fırat'ı Siyanüre Boğan Madenin Faaliyeti Durduruldu Fırat'ı Siyanüre Boğan Madenin Faaliyeti Durduruldu

Bu arada Şanlıurfa’nın Bozova ilçesinde de çocuk kaçırma olaylarıyla ilgili bir iddia dile getirildi.  Bozova’daki iddiayı gündeme getiren ise İsmail Ercan oldu. İsmail Ercan “Bozova köylerin de Yaylak, Kargılı, Ürünlü civarlarında çocuk kaçırma ve hırsızlık yapmak isteyenler olmuş. Çevredeki köylerin dikkat etmesi lazım” ifadelerini kullandı.

BOZOVA DUTLUCA’DA CAMİ HOPARLÖRÜNDEN DUYURU YAPILDI 

Bozova’da çocuk kaçırma olaylarıyla ilgili cami hoparlöründen de duyurular yapıldı. Dutluca Mahallesinde iddialara göre kimliği belirsiz kişiler çocuk kaçırma girişiminde bulundu. Bunun üzerine cami hoparlöründen duyuru yapıldı.

Cami hoparlöründen 'köyümüzde çocuk kaçırma girişimi olmuştur. Çocuklarınızı sokağa bırakmayın. Çocuğuna ulaşamayan varsa muhtara başvursun' anonsu yapıldı.

Mahalle muhtarı Nihat Şahin daha sonra yaptığı açıklamada, ihbarın asılsız olduğunu açıkladı. İşte muhtarın o paylaşımı: “Dutluca Mahalle'sine Duyuru Sabah yapılan ihbarda 3.4 tane çocuk kaçırıldığını söylediler jandarma ile o araçları tespit ettik. İhbar asılsız çıktı ama burada son 2 hafta çocuk kaçırma olayları oluyor. Her kes çocuklarına sahip çıksın. Yabancı araba yada şüpheli araç falan görürseniz muhtarı arayın.”