Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül düzenlediği lansman toplantısında Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba'nın arsa önerisine sert çıktı.

Fakıbaba’nın önerisini hatırlatan Başkan Beyazgül, "Neden arsalarınıza konut yapmıyorsunuz diyorlar. Metrekaresi 12 milyona olan arsayı yaparsam ne kadara satacağım. 5-6 milyona. Peki, bu fiyata fakir fukara mı yararlanacak?. En fazla arsa satışını Fakıbaba yapmış.Çıkartabilirim dosyaları. Şimdi de kalkmış böyle diyor. İfadelerini kullandı.

Urfalı Gergerlioğlu Meclise Çikolatayla Gitti Bakın Neyi Sordu Urfalı Gergerlioğlu Meclise Çikolatayla Gitti Bakın Neyi Sordu

FAKIBABA NE DEMİŞTİ?

Fakıbaba Haliliye İlçesi'ndeki 300 evler bölgesinde imar kat sayısının 6'dan 9'a çıkarıldığını ve dükkan da eklendiğini belirterek  "Sayın Başkanım, Her bir dairesi 10-12 milyona satılmakta olan arsaları satmak yerine, Belediye şirketi eliyle konut yapsanız, astronomik düzeydeki kârı birkaç kişi kazanacağına, Urfa halkı kazansa daha iyi olmaz mı? Sevgi ve saygılarımla" demişti.(Lütfü AYDIN'ın Haberi)