19 Eylül Gaziler günü Türkiye genelinde olduğu gibi Şanlıurfa'da da coşkuyla kutlanıyor.

Borcunu Ödemek İçin Su Satan Amcayla İş İnsanının Duygulandıran Sohbeti Borcunu Ödemek İçin Su Satan Amcayla İş İnsanının Duygulandıran Sohbeti

Gaziler günü nedeniyle Osmanbey şehitliğinde düzenlenen program çelenk sunma töreni ile başladı.

Saygı atışı, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile devam eden programda şehitlerin kabirleri ziyaret edildi. Kent protokolü şehitlerin kabirlerine karanfil bırakarak dualar okudu.

Törene; Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, AK Parti Şanlıurfa milletvekilleri Mehmet Ali Cevheri, İbrahim Eyyüpoğlu, 20. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa Büyükköroğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Cuma Çoban, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mücahit Avkıran, kurum amirleri, şehit ve gazi yakınları katıldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, daha sonra kent protokolü ile birlikte Muharip Gaziler Derneğinde Gazi ve Aileleriyle bir araya geldi. Dernek binasında Başkan Hasan Aslan ve Gazilerle bir araya gelen Başkan Beyazgül, Gazilerle yakından ilgilendi.

Başkan Beyazgül, ‘’Bayrak Ve Vatanı Hiçbir Şeye Değiştirmeyiz’’

Gazilere her zaman minnettar olduklarını anlatan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, ‘’Gazilerimiz savaşmışlar o günden bu güne hayatlarına bir disiplin koymuşlar, o disiplin güzellik olarak devam ediyor. Şanlıurfa halkı Gazilerimize sempati duyuyor. Bu vatan çok güzel ve önemli bir vatan, bu bayrak çok önemli bir bayrak, aslında biz bir şeyi sevdik birbirimizi sevdik, inancımızı sevdik ve birbirimizle birlikte yaşamayı sevdik. Buna karşı çıkan herkesle de mücadele ettik. Savaştık ve karşı koyduk. Gazilerimiz bizim için çok değerlidir. Onlar da şahadeti göze alarak mücadele etmişler. Böyle bir günde bir takım hatıralarımızı yaşatmak, bir takım duygularımızı birlikte yaşamak için bizlerde Gazilerimizle bir araya geldik. Biz hayatımızı, değerlerimizi, bayrağımızı, vatanımızı, milletimizi ve insanımızı hiçbir şeyle değiştirmeyiz. Gerekirse kendimizi feda ederiz. Bunu dost düşman herkes biliyor’’ diye konuştu.