Aldıkları hibelerin de yarısını sığınmacılara harcadıklarını yarısını da Şanlıurfa halkına harcadıklarını dile getiren Başkan Beyazgül, bu detayları Büyükşehir Belediyesinde Göç Dairesi Başkanlığını kurmasıyla ilgili aşamaları ve bugünkü durumu anlatırken açıkladı

Şanlıurfa’da 3 yerel televizyonun ortak canlı yayınına katılan Başkan Beyazgül, belediye başkanı olduktan sonra yaptığı hizmetlerini kamuoyu ile paylaştı.

Bu hizmetlerinden birinin de Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine Göz Daire Başkanlığı olduğunu vurgulayan Beyazgül, “Daha önce Sosyal İşler Daire Başkanlığı içinde Göç İdaresi şube müdürlüğü vardı. 400 bin sığınmacısı olan Şanlıurfa’da Göç Daire Başkanlığı olması lazımdı. Biz de Göç ve Afet Daire Başkanlığını kurmak için şöyle yaptık. 

“GÖÇ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜMÜZ VARDI GÖÇ DAİRE BAŞKANLIĞINI KURDURDUM”

Göç Şube Müdürü İbrahim Karatüme’ye dedim ki; bak İbrahim 50 milyon hibeye ulaşırsan burada daire başkanlığı kuracam seni de daire başkanı yapacağım. İbrahim gayret etti. Bulması gereken 50 milyon hibeyi buldu. Hatta 50 milyonu da geçti. Daire başkanlığını kurduk.

ALDIĞIMIZ HİBALERİN YÜZDE 50’SİNİ SIĞINMACILARA YÜZDE 50’SİNİ URFALILARA HARCIYORUZ”

Şimdi Göç ve Afet Daire Başkanlığımızın aldığı hibe 500 milyona ulaştı. Ve her gün yeni bir hibe belgesi imzalıyoruz. Bu aldığımız bu hibeleri hem sığınmacılar için kullanıyoruz hem de Şanlıurfalı yerli ihtiyaç sahipleri için kullanıyoruz. Gelen bütün yardımlar bu şekilde. Yüzde 50 sığınmacılara yüzde 50 bize harcıyoruz.” dedi.
 

Editör: Urfadasin Haber