Başkan Erdoğan, ikinci el konutlarla ilgili yeni bir proje yapılacağının müjdesini verdi. Planlama çalışmalarının sürdüğünün altını çizen Başkan Erdoğan, önceliği ilk evini alacaklara ve yeni konut arzına vereceklerini söyledi.

Borç Yapılandırma Paketi Resmi Gazete'de Yayınlandı Borç Yapılandırma Paketi Resmi Gazete'de Yayınlandı

Konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar için atılan sosyal konut hamlelerine bir yenisi daha ekleniyor.Katıldığı canlı yayında gündeme dair kritik açıklamalarda bulunan Başkan Recep Tayyip Erdoğan ikinci el konutlarla ilgili de yeni bir müjde verdi.

Planlama çalışmaları sürdüğünü belirten Başkan Erdoğan, "İkinci el konutlarla ilgili destek olmak için ayrı bir proje yapılacak. Önceliği ilk evini alacaklara ve yeni konut arzına veriyoruz" dedi. Bu konuda ciddi tecrübe sahibi olduklarını ifade eden Başkan Erdoğan, şu ifadeleri kullandı: Bununla birlikte üretim ve istihdamı da artırmak istiyoruz.

Bu tabii seçim sonrası atılacak bir adım. Bizim tabii bu konuda ciddi bir tecrübemiz var. Orta gelirliye destek olacağız dedik, yaptık. 21 ilde Roman vatandaşlarımıza özel proje için hazırlık yapıyoruz. Her vatandaşımızı uygun ödeme koşullarıyla ev sahibi yapmak istiyoruz.

"YENİ PROJELERİ HAYATA GEÇİRMEKTEN GERİ DURMAYACAĞIZ"

Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı konut projesini yaptık. Bunu ilk biz yaptık ve 20 yıldır da yapıyoruz. Yeni projeleri de hayata geçirmekten geri durmayacağız.