14 Mayıs Dünya Çiftçiler günü nedeniyle Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Eyyüpoğlu mesajında; çiftçilerin çok zor koşullarda çiftçilik yaptığını aktardı.

Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu  tüm çiftçilerin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Gününü kutlayıp; gece gündür çiftçilerin eminde olduklarını ifade etti.

Başkan Eyyüpoğlu; “14 Mayıs Dünya çiftçiler gününü en içten dileklerimle kutluyorum. Çiftçilerimiz iki yıldır çok zor süreçler yaşıyorlar. Bir tarafta pandemi, bir tarafta kuraklık bir tarafta don, bir tarafta dolu, bir tarafta sel, bir tarafta da girdilerin üç katına çıkması. Ondan dolayı çiftçilerimiz çok zor zamandan geçti. Gerek genel merkezimiz nezdinde gerek Tarım Bakanlığı nezdinde çiftçilerimizin sıkıntılarını gidermek için girişimlerde bulunuyoruz. Geçen hafta Bitkisel Genel müdürü, Tarım reformu bölge müdür yardımcısı odamıza gelip bire bir alanları gezip tarlaları inceleyip tespitlerde bulundular. Devlet babadır evladına bakacak Allah’ın izniyle. Hububat fiyatların belirlenmesi sırasında genel merkezimizde sayın genel başkanımızla görüşülüp fiyat istişaresinde bulunması için talepte bulunduk.”

“Maliyetler çok yüksek bu şartlar altında üretim yapamaz”

Maliyetlerin yüksek olduğunu aktaran Eyyüpoğlu; “Elektrik maliyeti çok yüksek çiftçilerimiz bu koşullar altında üretim yapmaları mümkün değil bir tarafta sulama birlikleri fiyatları üçe katladı. Girdiler üçe katlandı çiftçilerimiz bu durumda çok etkilendi. Çiftçilerimiz pandemi zamanında zor şartlarda bile tarlaları terke etmediler üretim yaptılar. Batıda tank top uçak diyorlardı şimdi ise en büyük silah gıdadır. Son zamanlarda Allah’a şükür tarımdan anlayan bakan atandı. İnşallah daha güzel işler başaracağız çünkü işin ehli işin başına gelirse sıkıntı yaşamayacağız. “

Gözden kaçırmayın

Bakanlık Duyurdu; 7 Terörist Etkisiz Hale Getirildi Bakanlık Duyurdu; 7 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Eyyüpoğlu: Pamuk desteklemesi ünümüzdeki günlerde yatacak

Çiftçilerin emrinde olduklarını belirten Başkan Eyyüpoğlu; “Pamuk icmallerini imzaladık Ankara’ya gönderdik inşallah ünümüzdeki günlerde çiftçilerimizin hesaplarına aktarılacaktır.  Hububat fiyatından korkmasınlar evet girdi maliyetleri arttı ama fiyatlarda güzel olacak. Çiftçilerimiz zor zamanalar yaşadılar cenabı Allah yar ve yardımcıları olsun. Bizi gece gündüz çiftçilerimizin emrindeyiz.”